Fotó: Pinti Attila
Festői környezet, madárcsicsergés és egy mosolygó kisbaba fogadott a szépvízi víztározó szomszédságában. A Szikszai házaspár lassan két hete, hogy maga mögött hagyta a várost, és itt találta meg a helyét a járvány idejére.
2020. május 09., 11:322020. május 09., 11:32
2020. május 09., 11:452020. május 09., 11:45
„Mi normál esetben bent lakunk Csíkszeredában, egy háromszobás tömbházlakásban. Ez így rendben is volt, egészen a járvány kirobbanásáig” – kezdte beszámolóját Tamás. Az ügyvédként dolgozó családfő elmondta,
Elsőként a felesége vetette fel a várostól való eltávolodás ötletét, amely a bezártság negyedik hetén szárba is szökkent. „Egy helyi cég, az Eco Tiny House alapjában véve lakókocsi típusú házakat kínál eladásra, azokat is leginkább külföldön értékesítik. Mi meguntuk már a tömbház körüli sétákat, és fordítottunk egyet az elképzelésen: mi lenne, ha bérbe vennénk egy ilyen házat?” – mesélte Kinga.
Fotó: Pinti Attila
A lakóház helyszínéül a családfő dédnagyszülei által lakott területet választották a szépvízi víztározó közelében. Családjaik elsőre vonakodva fogadták az ötletüket, de a családfő szülei a közeli Szépvízen laknak, így még közelebb is kerültek egymáshoz.
Tamás bevallotta, az a nagyságrendű munka, amit a járvány előtt bevállalt, már nem volt egészséges. „Minden olyan munkát, ami személyes találkozást igényel, lemondtam. A cégbírósághoz sem kell már személyesen bejárni, így én is nyugodtabban tudtam meghozni ezt a döntést”. Az otthonról való munkát meg tudta oldani telefonos internettel,
– magyarázta. A kiköltözés sokat javított a kettejük kapcsolatán, jobban odafigyelnek egymásra, és a gyereknevelésből is mindketten ki tudják venni a részüket. Tamásban a költözés a „vissza a természetbe” életérzést hozta fel. „Minden ismerősünk és barátunk ámul és gratulál, amikor meglátják az itt készült fotókat. Bevallom, sokan szeretnének cserélni most velünk” – méltatta döntésüket a családapa.
Fotó: Pinti Attila
A pihenésükre is jó hatással van a csendes környezet. Velük egyetemben a tíz hónapos kislány is sokkal többet tud itt aludni. „Általában este 8–9 körül takarodó van, reggel 6-kor pedig kelünk Sarolt jóvoltából. Tíz óra alvást korábban el sem tudtam képzelni ezzel az életvitellel” – jegyezte meg viccesen Tamás, hozzátéve, hogy nem nomád életstílusra szerettek volna váltani. A mindennapi kondíciókat mindenképp fenn szerették volna tartani, ami ebben a házban ötvöződik is. A villanyáramot áramfejlesztővel állítják elő, a területhez tartozó forrásvizet is sikerült rákapcsolniuk a lakóház vízrendszerére,
Mint megjegyezték, a ruhákon és a konyhai eszközökön kívül semmit nem kellett hozzanak magukkal. A házikóban padlófűtés van, így a kis felület hamar kimelegszik, de ez a megoldás a kislány szempontjából is nagyon előnyös.
Fotó: Pinti Attila
„Határozottan tetszik Saroltnak ez az új lakás. Otthon mindig kell vigyázzunk, hogy merre mászkál, például tisztítószerek közelébe ne kerüljön. Itt, hogy ha nem működik a generátor, akkor a konnektoroktól sem kell tartani. Az egész házikóban mindenfelé mászkálhat, az udvaron már megkóstolta a füvet is” – fakadtak mosolyra a fiatal házasok. A hosszú sétáik mellett facsemetéket is ültettek a területen, a szomszédos házak pedig szintén üresen állnak, így nincs, aki és ami megzavarja a mindennapjaikat.
Terveik szerint a május közepén érvénybe lépő enyhítésekig laknak a házikóban. „Ez az életforma számomra visszahozta azokat a régi időket, amikor nem rohantunk mindenhová: például babatornára, babaúszásra, miközben főzni, mosni, takarítani is kellett otthon. Itt felkelünk és tudjuk, hogy mi osztjuk be az időnket minden nap. Főzünk, sétálunk és élvezzük ezt a hatalmas csendet körülöttünk” – áradozott Kinga.
Talán még sosem gyűlt össze annyi gyerek Mikulás napján Székelyudvarhelyen, mint csütörtök este: a város központi részén rengeteg apróság figyelte lélegzetvisszafojtva, hogy a Mikulás hogyan ereszkedik le a Ferences templom tornyáról.
Hosszú ideje tartó belső feszültségek eszkalálódtak a székelyudvarhelyi kórházban az utóbbi hetekben, napokban bekövetkezett lemondáshullámmal. Az intézmény vezetőjétől válságtervet kért az igazgatótanács, a polgármester gyors megoldást ígér.
Jó minőségű játékelemekkel felszerelt játszóteret építettek és parkosított közteret alakítottak ki a Székelykeresztúrhoz tartozó Fiatfalván, amelyet csütörtökön – az avatóünnepség után – vehetett birtokba a helyi közösség.
A bodzafordulói bíróság elrendelte egy 40 éves nagypataki férfi őrizetbe vételét, miután az kedden reggel a polgármesteri hivatal egyik munkatársának ütlegelésével fejezte ki elégedetlenségét.
A Kovászna Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság legutóbbi jelentése a mezőgazdaságot ért károkat is összegzi. Ebből kiderül, Háromszéken idén a medvék és a vetési varjak jelentették a legnagyobb gondot.
A régi szülészet eladott részének visszavásárlásáról döntött a Kovászna városi tanács múlt heti ülésén. Konkrét elképzelés nincs még a jövőjéről, de számos munka vár rá.
Építkezési törmelékeket, gumiabroncsokat, vegyszeres palackokat és még sok más lakossági hulladékot fog befogadni a csíkszeredai hulladékudvar, amelynek kivitelezési szerződését csütörtökön írta alá a városvezetés. Várhatóan jövőben elindítják.
A legfőbb ügyészség csütörtökön bejelentette, hogy hivatalból eljárást indított „a választási törvény lehetséges megszegése és egyéb ehhez kötődő bűncselekmények” gyanújával.
A játék továbbra sem nagy divat, annál inkább az édességek és a gyümölcsök, ha mikuláscsomagról van szó. Kisgyerekes szülőket kérdeztünk arról, hogy mennyit költenek Mikulás napjára.
Az alkotmánybírósághoz csütörtökön négy beadvány érkezett, amelyek aláírói az államelnök-választás első fordulója eredményének érvénytelenítését kérik.
1 hozzászólás