
Fotó: László Ildikó
Alapfokon 50 ezer lejes kártérítést ítélt meg a Hargita Megyei Törvényszék a székelyudvarhelyi lakosságnyilvántartó iroda vezetőjének, akit korábban elbocsájtott az előző városvezető.
2025. március 10., 10:462025. március 10., 10:46
Nem megfelelő tevékenységi értékelést kapott tavaly Nagy Zsigmond, a székelyudvarhelyi lakosságnyilvántartó iroda vezetője, majd
Az érintett ezt követően a kiértékelés, ugyanakkor a menesztése ügyében is keresetet nyújtott be a Hargita Megyei Törvényszéken. Időközben
Nagy Zsigmondot tavaly júniusban visszahelyezte állásába az önkormányzati képviselő-testület, ám a peres ügyek folytatódtak. Ennek okán külsős ügyvédet szeretett volna fogadni az akkori városvezető, ám ezt nem hagyták jóvá a tanácsosok.
Székelyudvarhely jelenlegi polgármestere, Szakács-Paál István a Facebook-oldalán jelentette be, hogy
Az összeget a város kell kifizesse, így az hiányozni fog az egyébként is szűk költségvetésből.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
Függetlenül attól, hogy a drónt eltérítették-e vagy sem, Moszkvát terheli a felelősség, ha egy Oroszországból indított drón Románia területére jut – jelentette ki vasárnap este Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
2 hozzászólás