
Fotó: László Ildikó
Alapfokon 50 ezer lejes kártérítést ítélt meg a Hargita Megyei Törvényszék a székelyudvarhelyi lakosságnyilvántartó iroda vezetőjének, akit korábban elbocsájtott az előző városvezető.
2025. március 10., 10:462025. március 10., 10:46
Nem megfelelő tevékenységi értékelést kapott tavaly Nagy Zsigmond, a székelyudvarhelyi lakosságnyilvántartó iroda vezetője, majd
Az érintett ezt követően a kiértékelés, ugyanakkor a menesztése ügyében is keresetet nyújtott be a Hargita Megyei Törvényszéken. Időközben
Nagy Zsigmondot tavaly júniusban visszahelyezte állásába az önkormányzati képviselő-testület, ám a peres ügyek folytatódtak. Ennek okán külsős ügyvédet szeretett volna fogadni az akkori városvezető, ám ezt nem hagyták jóvá a tanácsosok.
Székelyudvarhely jelenlegi polgármestere, Szakács-Paál István a Facebook-oldalán jelentette be, hogy
Az összeget a város kell kifizesse, így az hiányozni fog az egyébként is szűk költségvetésből.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
2 hozzászólás