
Fotó: Mezei János Facebook oldala
Egy éve, 2022 őszén indult el Székelyföldön annak az oktatási módszernek a bevezetése, amely Magyarországon már évtizedek óta hoz kiváló eredményeket. A Társas Tanulást a most kezdődő tanévben már harmincegy tanító fogja alkalmazni.
2023. szeptember 11., 19:342023. szeptember 11., 19:34
A 2022–2023-as tanév kezdetén 15 osztályban vezették be a Társas Tanulás kooperatív tanítási módszert, és az idei tanév kezdetekor újabb székelyföldi településeken, újabb 16 tanító kezdi el ennek alkalmazását. A tavalyi év eredményei arra késztették az iskolaigazgatókat és a tanítókat, hogy mind partnerek legyenek egy újabb képzésben és szorgalmazzák e módszer további kollégákkal való megismertetését.
Amint a módszer népszerűsítését fontosnak tartó Mezei János, a Magna Carpatica Egyesület vezetője elmondta, augusztusban Gyergyószentmiklóson tartottak képzést, ahol tizenhat székelyföldi és két magyarországi tanító vett részt.
Fotó: Mezei János Facebook oldala
A képzés során nagy hangsúlyt fektettek a gyermekek közötti szimpátiaalapú csoportalakítás fontosságára és annak mikéntjére, de bemutatásra került számos személyiségfejlesztő játék is, mellyel a társas kapcsolatok építhetőek, így a közösségi élményen keresztül való tanulás kreatívabb, könnyedebb és hatását tekintve maradandóbb pozitív élményt nyújt a gyermekek számára.
– mutattak rá a szervezők.
Az idei és az előző év képzésén részt vett pedagógusok mindannyian vállalták a folytatólagos munkát, így már összesen 31 tanító dolgozik a Társas Tanulás innovációs kooperatív módszerével.
A Magyarországon már több, mint negyven éve alkalmazott módszerrel oktatók azt tapasztalják, hogy ennek segítségével erőteljesen javultak a tanulási eredmények, a kapcsolatok értékközpontúvá válnak. Az iskolai agresszió megszűnik, a kirekesztett gyermekek száma csökken. A pedagógusoknál szintjén fokozott együttműködési hajlandóság, elköteleződés alakul ki, örömmel tanítanak és készülnek óráikra.
Tizenegy embert vettek őrizetbe és további négy gyanúsított ellen hatósági felügyeletet rendeltek el annak a fővárosi prostitúciós ügynek a fejleményeként, amelyet csütörtökön hozott nyilvánosságra a DIICOT.
Nicușor Dan pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy kihirdette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt, miután az alkotmánybíróság döntésének indoklása megjelent a Hivatalos Közlönyben.
Péntek reggel 7 óra 15 perc körül újabb Ro-Alert üzenetet kaptak Tulcea megye Ukrajnával határos térségének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben. Ez volt a negyedik ilyen riasztás szerda este óta.
A múlt évben történt vadkároknak valamivel több, mint a hatvan százaléka esetében kaptak kártérítést a Hargita megyei károsultak, a közeljövőben viszont várhatóan a fennmaradó hányaduk is pénzéhez jut. Ők többnyire terméskárok megtérítésére várnak.
Csütörtök este megjelent a Hivatalos Közlönyben az alkotmánybíróság február 18-i határozatának indoklása, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Richter-skála szerint 4,5-ös erősségű földrengés történt csütörtökön 19 óra 21 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt a következő napokban kihirdeti az államfő, így Romániának esélye van megkapni a visszatartott uniós helyreállítási források nagy részét.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni csütörtöki orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke tisztázta csütörtökön a G4mediának adott interjújában tett nyilatkozatait, hangsúlyozva, hogy félreértették.
Szigorították a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők csütörtökön a tulajdonosi társulások adminisztrátorainak alkalmazását, remélve, hogy így ki tudják szűrni a törvényszegőket.
szóljon hozzá!