
Fotó: Beliczay László
Tízezer lejes büntetést rótt ki a Hargita megyei munkaügyi felügyelőség a Ditrói Pékségre, a vállalatnál tett hétfői ellenőrzés során tapasztalt rendellenességek miatt.
2020. február 04., 13:272020. február 04., 13:27
2020. február 04., 13:302020. február 04., 13:30
Az ellenőrök a munkaviszonyokat, a munkahelyi biztonságot és egészségügyi körülményeket vizsgálták. Tudor Polak, a Munkaügyi Minisztérium államtitkára kedden délben azt közölte a Digi24 televízióval, hogy az ellenőrzés még nem zárult le, de az addig tapasztalt rendellenességek nem súlyosak.
A hírcsatornának nyilatkozó minisztériumi illetékes elmondta,
A munkaügy ezek közül három miatt figyelmeztetésben részesítette a céget, a negyedikért pedig 10 ezer lejes bírságot szabott ki. Ez utóbbit azért, mert úgy találták, hogy
A további veszélyek elkerülésének érdeklében három gép működését leállították, mindaddig, amíg a jelzett hibát kijavítják. Ezek a hibák azonban nem mondhatók súlyosnak, nem veszélyeztették a dolgozók életét.
Az illetékes megerősítette, hogy
A szombati lakossági fórumon a jelenlévők azt a döntést hozták, hogy petíciót fogalmaznak meg a Ditrói Pékség vezetői felé, ebben sorolva fel sérelmeiket, és elvárásaikat. Amint a közvetítői szerepet felvállaló Puskás Elemér polgármester érdeklődésünkre válaszolva elmondta,
Ott úgy döntöttek, jobb, ha a közösségi kezdeményezésbe nem vonják bele semmilyen formában a község vezetését, ezért egy másik helyszínen ülnek össze a levél megírására. A polgármester el is fogadta ezt, mindössze annyit kérve a kezdeményezőktől, hogy
A petíció azonban kedden délutánig nem született meg. Bíró Károly segédlelkész, aki a közösségi megmozdulás szószólójaként vált ismertté, hétfőn, késő este Facebook-bejegyzésben kért türelmet az emberektől és jelezte, hogy a petíciót majd ő fogja előterjeszteni.

Ellenőrzést tart a Hargita megyei munkaügyi felügyelőség annál a gyergyóditrói pékségnél, ahol két Srí Lanka-i alkalmazott is dolgozik.

Violeta Alexandru munkaügyi miniszter „meglepődéssel” értesült a gyergyóditrói közösség magatartásáról a két Srí Lanka-i munkavállalóval szemben, és információkat kért velük kapcsolatban a területi munkaügyi felügyelőségtől.

Gyűlöletkeltés, illetve diszkrimináció miatt indít bűnvádi eljárást a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, miután szerdán több száz ditrói lakos gyűlt össze a község központjában, hogy a helyi pékség két Srí Lanka-i vendégmunkása ellen tiltakozzon.

Zsúfolásig telt a gyergyóditrói művelődési ház a két Srí Lanka-i pékmester „sorsa” ügyében szervezett lakossági fórumon szombat délelőtt. A gyűlésen úgy döntöttek, hogy a napokban lakossági petíciót intéznek a helyi pékséghez, amelyben tisztázzák, mi a község elvárása.

Nem tudtak megegyezni a két Srí Lanka-i pékmester „sorsáról”, ezért lakossági fórumot javasolt szombatra Gyergyóditró polgármestere. A helybéliek tapssal fogadták a salamoni döntést.

Kelet-ázsiai munkásokat alkalmazott egy gyergyóditrói pékség, a Facebookon elszabadultak az indulatok. Többen a vállalkozót, mások a munkavállalókat fenyegetik. A cég egyelőre kitart.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
3 hozzászólás