Kihasználatlanság miatt megszűnik a Csíki Trans Mihail Sadoveanu 4. szám alatt található ügyfélközpontja és pénztára október elsejétől – olvasható a csíkszeredai közszállításért felelős vállalat Facebook-oldalán.
Új tagokat toboroz médiaműhelyébe a Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület és Népfőiskola. A két éve Kovásznán működő ingyenes képzésre 14–19 éves diákokat várnak, akik szeretnék kitanulni a fotós-filmes szakma alapjait.
Gyergyószentmiklóson immár második éve működik a „lábbusz” nevű program, amely során a gyerekek reggelente szervezetten, gyalog jutnak el az iskolába a távolabbi városrészekről. Jelenleg naponta 140 gyermek „utazik” így.
Közel ezer tűzoltót vezényeltek Galac megyébe kedden reggel az ország különböző pontjairól, ugyanakkor további jelentős mennyiségű technikai eszközzel is igyekszik segíteni a belügyminisztérium az árvíz sújtotta településeket.
Egy év kihagyás után megtartják szeptember 20-22-e között a 16. kiadásához ért Sepsiszentgyörgyi Sportnapokat.
Az országos katasztrófavédelmi felügyelőség hétfő este bejelentette, hogy a belügyminiszter jóváhagyta a vészhelyzet kihirdetését az árvíz által sújtott Galac és Vaslui megyében.
Sepsiszentgyörgy igazi sportparadicsommá alakul szeptember 20. és 22. között, hiszen ekkor kerül megrendezésre az Aktív Székelyföld Konferencia és a 16. Sportnapok. És ha már tömegrendezvény, akkor a Rádió GaGa Duma Dubája is ott lesz a helyszínen.
Az Erdélyi Mária Út Egyesület a nemrég elhunyt Molnár Sándor emlékére szervez zarándoklatot szeptember 21-én, szombaton 9 és 16 óra között.
A háziorvosok egyharmada már elérte a nyugdíjkorhatárt Kovászna megyében, az utánpótlás viszont messze elmarad a szükségestől. A családorvosi hivatás alacsony megbecsültsége miatt a fiatalok más szakirányt választanak.
A hétfő délutáni 5,4-es erősségű földrengés a szokásos szeizmikus tevékenység része Vrancea térségében, ahol ehhez hasonló erősségű földmozgások minden második évben előfordulhatnak.
Balavásár községben helyet jelöltek ki az építkezési törmeléknek, mégis összevissza szemetelnek a lakosok, illegálisan viszik a hulladékot a mezőre. A helyi önkormányzat kamerákat szereltetett fel, és büntetni fog.

A Zúgóként is ismert gyimesi Jávárdi-vízesés eddig ismert formájában megszűnt létezni.
Az állam profitot termel az adófizetőknek nyújtott közszolgáltatásokon derül ki egy törvénytervezet kapcsán. Erre reagálva Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője elmondta, hogy: „a közszolgáltatások célja nem lehet a profittermelés”.
Műholdas térképekkel segíti a Közép-Kelet-Európában dúló árvizek ellen küzdő mentőegységeket és helyi hatóságokat az Európai Unió klímaváltozást figyelő szolgálata, a Copernicus.
A belügyminisztérium a légirendészeti főfelügyelőség egyik Black Hawk helikopterét is beveti az áradások által megrongált Galac megyei infrastruktúra helyreállítására.
Már csak néhány nap van hátra az egészséges életmódra ösztönző, Aktív Székelyföld konferenciáig. A szeptember 21-én, szombaton tartandó előadás-maratonon Németh Balázs, volt M1-híradóssal és Pöltl Ákos családbiztonsági szakértővel is lehet találkozni.
Mihai Tîrnoveanu, a Calea Neamului (A Nemzet Útja) szervezet elnöke erős önbizalommal és nagy tervekkel vág neki az aláírásgyűjtésnek Kovászna megyében, mivel képviselőként szeretne a parlamentben a Hargita és Kovászna megyei románok érdekében fellépni.
Impozáns „drámás” díszítés hirdeti a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház bejáratánál, hogy jó helyen jár az, aki a színház és a kortárs dráma iránt érdeklődik. Itt zajlik ugyanis szeptember 16-21. között a dráMA kortárs színházi találkozó.
Tartalmas hétvége zárult Borospatakán, ahol az elmúlt napokban Erdély ízei kerültek középpontba. A Taste of Transylvania gasztrofesztiválon Rácz Jenő, a Konyhafőnök sztárséfje mesélt izgalmas terveiről, köztük egy új étterem nyitásáról a Székelyhonnak.