Fotó: Veres Nándor
Ötszázötven vidéki iskola közül a 29. helyre rangsorolta a csíkcsicsói Kájoni János Általános Iskolát a Romániai Közoktatási Minőségbiztosítási Hatóság (ARACIP). Több csíki iskola is jónak mondható helyezést ért el.
2016. január 20., 10:202016. január 20., 10:20
2016. január 20., 10:242016. január 20., 10:24
Az egyetem előtti oktatás minőségét felügyelő ügynökség, az ARACIP tavaly tavasszal vizsgálatot tartott a vidéki iskolákban. A Hargita megyei tanintézetek között a csíkcsicsói érte el a legjobb eredményt: a 550 közül a 29. lett. A vizsgált csíki iskolák közül a csicsóit követi a csíkszentdomokosi (országos 130. hely), a csíkpálfalvi (184.), a csíkdánfalvi (191.), a gyimesközéploki (203.), a csíkszentkirályi (365.), a csíkmindszenti (425.) és a csíkszentmártoni (435.).
Holló Edit, a csíkcsicsói Kájoni János Általános Iskola igazgatója tőlünk értesült a hírről. „Nagyon jólesik ez a kiváló eredmény. Azt gondolom, hogy ez az iskolánkban dolgozó személyek munkájának elismerése” – fogalmazott Holló. Mint hangsúlyozta, pedagóguskollégái és a kisegítő személyzet munkája mellett az oda járó tanulók szülei is kiveszik a részüket az iskola megsegítéséből, illetve külön kiemelte, hogy nagyon jó az iskola kapcsolata a polgármesteri hivatallal is.
A csíkszentdomokosi Márton Áron Általános Iskola az elért 130. helyezésével második lett a vizsgált csíki iskolák közül. Veress Anna Aranka iskolaigazgató szerint ebből is látszik, hogy jó úton halad a tanintézmény, de ez még messze nem tökéletes, idővel akár jobb is lehet. „Úgy érzem, hogy a tavaszi felmérés alatt is rendben voltak a dolgok az iskolában, az ellenőrző bizottságtól is csak pozitív visszajelzéseket kaptunk” – közölte Veress, hozzátéve, hogy ez az eredmény a csíkszentdomokosi önkormányzat munkáját is dicséri.
Közel 8,5 millió lejt szavazott meg Hargita Megye Tanácsa pénteki rendkívüli ülésén a Csík-térségi településeknek. A hatszázalékos adóvisszaosztásból származó pénzt az infrastrukturális és európai uniós projektek fejlesztésére szánják.
Ha április 11-e, akkor Tizenegy: a magyar költészet napján ismét megrendezték a Csíki Játékszín hagyományos irodalmi eseményét. Idén Szabó Lőrinc munkássága előtt tisztelegtek, az ünnepség különleges apropója a költő születésének 125. évfordulója.
Csíkszeredában a 308 tömbházból 158 már teljesen, öt pedig részben hőszigetelt. A munkálatokat folytatják: csütörtökön a városvezetés és a kivitelező cég aláírta a szerződést a Decemberi Forradalom utca 34/A házszám alatti tömbház hőszigetelésére.
B. Kovács András legújabb kötetét mutatják be Csíkszeredában csütörtök délután, a könyvbemutató előtt dokumentumfilm-vetítés is lesz.
Noha az Anghel Saligny-program biztosította támogatás felhasználásával kapcsolatos egyeztetések még mindig tartanak, a csíkszeredai városvezetés nem vár tovább a Nagy István festő sétány felújításával, nemsokára kiírják a közbeszerzési eljárást.
Hamarosan sztrókközponttá fejlődik a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sztórkegysége, ahol az eddig alkalmazott intravénás trombolízis mellett trombektómiát, azaz a vérrög katéteres eltávolítását is el fogják tudni végezni.
Csíkszereda egyetlen okos közvécéje újra használható a téli szünet után. A helyi önkormányzat újabb közvécék kihelyezését, kialakítását tervezi a jövőben a városban, ugyanis a lakók jelzései szerint nagy igény van erre a szolgáltatásra.
Tizenöt évig sértetlenül lobogott a tusnádi közbirtokosság épületénél elhelyezett székely és magyar zászló – egészen péntek reggelig, ekkor vették észre a községbeliek, hogy a lobogókat letörték. A Steaua Bukarest szurkolói lehetnek a tettesek.
Csíkszeredai lakókat ijesztgettek, székely zászlót gyaláztak, a területi autonómia igényével kapcsolatban élcelődtek, két órán keresztül pedig magyarellenes rigmusokat skandáltak a bukaresti Steaua focicsapat szurkolói csütörtökön délután.
Elektronikus hulladékgyűjtést szerveznek Tusnádfürdőn április 10-én, csütörtökön – tájékoztatja a lakosságot a tusnádfürdői polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!