
Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Újabb három koronavírusos beteg haláláról érkezett jelentés, ezzel 527-re emelkedett az áldozatok száma – közölte csütörtök reggel a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
2020. április 23., 10:252020. április 23., 10:25
2020. április 23., 20:122020. április 23., 20:12
Koronavírus-helyzet
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 18 | Országos | 10 096 |
| Kovászna | 165 | Elhunyt | 545 |
| Maros | 325 | Gyógyult | 2478 |
20.00 – Újabb négy koronavírus-fertőzött elhalálozását jelentette csütörtökön a Stratégiai Kommunikációs Csoport, ezzel pedig 545-re nőtt a betegség halálozás áldozatainak száma. Három férfi és egy nő elhalálozásáról számoltak be, ők 53 és 64 év közöttiek voltak. Meghalt egy 57 éves, Botoşani megyei férfi, egy 63 éves, Szeben megyei nő, egy 53 éves, Ialomiţa megyei férfi és egy 64 éves, Arad megyei férfi. Valamennyien más betegségekben is szenvedtek.
15.40 – Újabb tizennégy koronavírus-fertőzött elhalálozását jelentette csütörtökön a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS), ezzel 541-re nőtt a betegség halálos áldozatainak száma. Nyolc férfi és hat nő elhalálozásáról számoltak be, ők 30 és 83 év közöttiek voltak.
Meghalt egy 60 éves, Vrancea megyei nő, egy 83 éves, Dâmboviţa megyei nő, egy 72 éves, Suceava megyei férfi, egy 72 éves, Suceava megyei nő, egy 53 éves, Suceava megyei férfi, egy 68 éves, Suceava megyei férfi, egy 71 éves, Suceava megyei férfi, egy 72 éves, Suceava megyei férfi, egy 77 éves, Suceava megyei nő, egy 64 éves, Suceava megyei férfi, egy 81 éves, Kolozs megyei nő, egy 58 éves, Botoşani megyei férfi, egy 30 éves, Mehedinţi megyei nő, és egy 51 éves, Suceava megyei férfi, többségük más betegségekben is szenvedett – összegez az Agerpres.
13.00 – Meghaladta a tízezret az igazolt koronavírus-fertőzöttek száma Romániában, az ország területén eddig 527 elhalálozást jegyeztek – közölte csütörtökön 13 órai jelentésében a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
12.00 – Egyelőre úgy tűnik, hogy május 15-étől valóban feloldják a kijárási tilalmat, de egy sor szabályt továbbra is be kell majd tartani – mondta Ludovic Orban miniszterelnök, aki csütörtökön a a Cantacuzino Orvosi-Katonai Kutatóintézetben tett látogatást. A miniszterelnök azt mondta, a jelek szerint május 15-étől valóban nem kell már saját felelősségre nyilatkozatot írni a lakásból való kilépéskor, és a közlekedés jogát sem kötik többé a katonai rendeletekben pontokba szedett indítékokhoz, de továbbra is érvényben lesz a gyülekezés tiltása. Nyilvános helyeken tehát továbbra nem gyűlhet majd össze háromnál több ember.
10.00 – Legutóbb egy 61 éves Temes megyei férfi, egy 56 éves Maros megyei férfi és egy 82 éves Temes megyei nő halt meg. A COVID-19-cen kívül mindhárman több más betegségben is szenvedtek – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.
Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.
Összeütközött pénteken két vasúti szerelvény a dél-angliai Bedford városának közelében. A brit közlekedési rendőrség péntek esti beszámolója szerint a szerencsétlenségben egy ember életét vesztette, sokan megsérültek.
Egy oroszországi bíróság jogerősen 15 év börtönbüntetésre ítélt egy román állampolgárt Ukrajna javára folytatott kémkedés miatt.
Majmot akart csempészni Olaszországba autójában az a román férfi, aki ellen természetkárosítás miatt emeltek vádat – tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője szerdán az MTI-t.
Hat, alig néhány hetes tacskót találtak a magyarországi pénzügyőrök egy kisbusz rejtett rekeszében. Az állatok chippel, oltással és útlevéllel sem rendelkeztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
Hamufelhőt ereszt ki magából az Etna több mint 3 ezer méteres magasságban, emiatt közepes készenlét lépett életbe Catania repülőterén hétfőn, egyelőre jelentősebb késések nélkül.
Az Egyesült Államok megkötötte a megállapodást Iránnal a konfliktus lezárásáról – jelentette be Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
Eddig huszonegy Észak-Írországban élő ember kért konzuli segítséget a román hatóságoktól utazási okmányok kiállításához a belfasti zavargások miatt – közölték csütörtökön külügyminisztériumi források.
A román külügyminisztérium tájékoztatása szerint az edinburgh-i román konzuli hivatal képviselői kapcsolatban állnak három román állampolgárságú családdal, amelyek otthonát megrongálták az éjszakai események közben.