Miklós Zoltán háromszéki parlamenti képviselő. Nem kaptak tájékoztatást, hogy mennyire érintettek a parlamenti informatikai rendszert ért hackertámadásban
Fotó: Miklós Zoltán/Facebook
Nagy a hallgatás a képviselőházat január 30-án ért ért kibertámadás kapcsán, még maguk a potenciális érintettek, a képviselők sem tudják, hogy valóban kikerültek-e személyi adataik a világhálóra, vagy annak sötétebbik oldalára, a Dark Webre, netán szükség lenne-e személyi igazolványuk cseréjére. RMDSZ-es képviselőinket kérdeztük az eset utóhatásairól, de ők is bizonytalanságban élnek.
2024. február 10., 19:502024. február 10., 19:50
Nem tudni, hogy vajon azért van ez a hallgatás az állami hatóságok részéről, mert vizsgálat is folyik az ügyben – többek között a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség, a DIICOT is nyomoz, de az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság is vizsgálódik az ügyben – vagy csak azért, mert szeretnek titokzatosak lenni (így hallgat az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály is a Kovászna megyei prefektúrán megejtett rajtaütésről), de tény, hogy
Az első hírek és a kutatásért, innovációért és digitalizációért felelős miniszter, Bogdan Ivan azonnali nyilatkozatai alapján
A maradék 20 százalékról nem szól a fáma. A személyi igazolványok azonban minden hivatalos megszólalásban említésre kerültek, többek között a miniszter január 31-iki sajtótájékoztatóján is.
Bár az is megjelent a hírekben, hogy Marcel Ciolacu miniszterelnök és Kelemen Hunor RMDSZ-elnök személyi igazolványát is megszerezték a támadók – és állítólag a dark weben tették közzé – ezt az információt Csoma Botond RMDSZ -frakcióvezető és szóvivő nem tudta megerősíteni a Székelyhonnak, mert ő sem kapott világos választ, amikor az illetékeseket kérdezte. Azt viszont elmondta, hogy
Csoma Botond szerint „ez lehet akár kacsa is”.
Miklós Zoltán háromszéki képviselő sem tudja, hogy kik a tettesek, mit gyűjtöttek be, esetleg ő maga érintett-e. Tudomása szerint
Miklós Zoltán információi szerint emberi mulasztás tette lehetővé a hackertámadást, ami úgy történhetett meg, hogy egy alkalmazott nem jelentkezett ki a rendszerből, amikor a számítógéptől felállt. Mivel jelenleg az a helyzet, hogy az intézmény könyvelői nem férnek hozzá minden szoftverhez, amellyel eddig dolgoztak, a háromszéki képviselő arra következtetett, hogy
Viszont úgy tudni a képviselőház berkeiben, hogy közben a hackerek a képviselőháznak címzett, kezdeti 40 ezer eurónyi bitcoin-követelésüket megtízszerezték, és a türelmi idő lejárta után (ami pár hét) készek a nyilvánosságra hozni a megszerzett adatokat. Marcel Ciolacu miniszterelnök és a digitalizációs miniszter erre vonatkozóan azt nyilatkozta a sajtónak, hogy
Biztonsági intézkedésként azonban a miniszterelnök kicserélteti személyi igazolványát – felelte egy újságírói kérdésre.
Donald Trump amerikai elnök a BBC brit közszolgálati médiatársaságnak nyilatkozva kijelentette, hogy csalódott Vlagyimir Putyinban, amiért többszöri próbálkozás ellenére sem tudott egyezségre jutni az orosz államfővel az ukrajnai tűzszünetről.
Az Axiom–4-küldetés négyfős legénysége hétfőn befejezte küldetését a Nemzetközi Űrállomáson, délután elhagyja annak fedélzetét.
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
szóljon hozzá!