Fotó: Philip Morris Romania
A fűtött dohánytermékek exportja jelentős mértékben hozzájárul Románia kereskedelmi hiányának csökkentéséhez. 2021-ben a fűtött dohány termékek exportja meghaladta a cigarettaexportot, tudva azt hogy Németország mellett, Románia Európa második legnagyobb cigarettatermelője. A fűtött dohány termékek teljes exportja elérte a 723 millió eurót 2021-ben, míg Románia cigarettaexportja 617 millió euró volt.
2022. szeptember 22., 12:562022. szeptember 22., 12:56
2022. szeptember 22., 16:392022. szeptember 22., 16:39
Ez a hozzájárulás jelentősnek számít, ha figyelembe vesszük, hogy Románia a 2021-es évet 23,69 milliárd eurós kereskedelmi hiánnyal zárta, ami 5,3 milliárd euróval haladja meg az előző évi szintet. 2021-ben az áruexport 74,7 milliárd euróra nőtt, míg az import szintje elérte a 98,3 milliárd eurót.
A Philip Morris Románia fenntartható módon járul hozzá a kereskedelmi hiány csökkentéséhez. Az Otopeni városban található gyár termelésének több mint 90 százalékát 5 kontinens 54 országába exportálják. Az export értéke hétszeresére nőtt 2016-hoz képest és meghaladta a Philip Morris International (PMI) olaszországi gyárának exportját.
„Jelentős beruházásokat eszközölünk ezen innovatív termékek fejlesztésébe: majdnem 600 millió dollár értékű beruházást azóta, hogy megkezdtük az Otopeni-i gyár korszerű gyártóüzemmé való átalakítását.
Ezek az eredmények a Románia iránti elkötelezettségünket bizonyítják. Mindezek ellenére Romániában még mindig 5 millió felnőtt fogyasztó elsődleges választása a cigaretta. A kevésbé káros alternatívák, mint például az IQOS elterjedése, még mindig alacsony más európai országokhoz képest és ez főként a dohányfűtési termékekkel kapcsolatos, továbbra is fennálló, téves információk magas szintjének tudható be” – mondta el Daniel Cuevas, a Philip Morris Romania vezérigazgatója.
Fotó: Philip Morris Romania
Románia továbbra is fontos tényező a PMI szilárd elkötelezettségének a dohányzásmentes jövő építése érdekében. Ezt a PMI romániai 2017-2021 közötti befektetései tükrözik.
„Azt szeretnénk, ha minél több román dohányos részesülne ezekben az újításokban, amelyeket Romániában gyártanak, román munkaerővel.
A kockázat csökkentése, mint elsődleges szempont, jelentősen hozzájárulna a cigaretta lecserélése azon 5 millió román körében, akik egyébként továbbra is dohányoznának. Ez egy nagyon fontos lépés lenne Románia dohánymentesítése terén” – fejtette ki Dragoş Bucurenci, a Philip Morris Romania külső ügyekért felelős igazgatója (Director External Affairs)
Az elmúlt években végzett intenzív kutatások kimutatták, hogy a füstmentes termékek lényegesen kevésbé károsabbak, mint a cigaretta és jobb alternatívát nyújtanak a dohányzók számára, mint a cigaretta.
Egyes szakemberek a termékek ártalmassági foka szerinti osztályozását és szabályozását javasolják. Az olyan országok, mint Svédország, Japán vagy Nagy Britannia, amelyek már másként kezelik a füstmentes termékeket, attól függően, hogy azok mennyire ártalmasok az egészségre, már lényegretörő eredményeket értek el a cigarettázás csökkentése terén.
„Továbbra is befektetünk az innovációba, a dohányzás jobb alternatíváiba, mert csak akkor lehet a cigarettát kevésbé káros alternatívákkal helyettesíteni, ha a felnőtt dohányzók hozzáférnek tudományosan megalapozott termékekhez és megfelelő tájékoztatást kapnak azokról” – mondta el Daniel Cuevas, Philip Morris Romania vezérigazgatója
Philip Morris International: Füstmentes jövőt építünk
A Philip Morris International (PMI) egy élvonalbeli nemzeközi dohányipari vállalat, amely egy hosszútávú füstmentes jövő építését tűzte ki célul, olyan termékportfólióval amely a doháy- vagy nikotin tartalmú termékek szektorán túli kiterjeszkedésre törekszik. A cég jelenlegi termékportfóliója elsősorban cigarettákból és füstmentes termékekből, beleértve a dohányfűtött termékeket (amelyek fűtnek, nem égetnek), orális használatra szánt nikotinalapú termékekből és nikotintartalmú gőztermékekből áll, amelyeket az Egyesült Államokon kívüli piacokon értékesítenek. 2008 óta a PMI több mint 9 milliárd dollárt fektetett be innovatív dohánymentes termékek kifejlesztésébe, azok tudományos alátámasztásába valamint kereskedelembe hozatalába olyan felnőttek számára, akik egyébként továbbra is dohányoznának, azzal a céllal, hogy teljesen beszüntessék a cigaretták értekesítését. Ennek érdekében kidolgoztak olyan rendszereket, amelyek világszínvonalú tudományos kutatásokat végeznek, különösen a preklinikai toxikológiai rendszereken belül, klinikai kutatásokat és viselkedéskutatásokat végeznek, valamint a kereskedelmi forgalomba hozatalt követően is végeznek kutatásokat. Az Amerikai Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatósága (FDA) engedélyezte a PMI 1-es Platform által kidolgozott IQOS eszköz egyik változatát és a hozzátartozó fogyóeszközöket, mint módosított kockázatú dohányalapú terméket (MRTP) és megállapította, hogy a legjobb eljárás a közegészségügy érdekében a módosított káros hatásnak való kitétel megállapítása. 2022. június 30-ig a PMI által kifejlesztett füstmentes termékek 70 piacon voltak elérhetők (kívéve Oroszországot és Ukrajnát). A PMI becslései szerint világszerte kb. 13,2 millió felnőtt váltott át IQOS használatra és hagyott fel a dohányzással. Az egészséges életvitelt kutató tudományok terén erős alapokkal és jelentős szakértelemmel rendelkező PMI 2021 februárjában bejelentette azon törekvését, hogy tevékenységét kiterjessze a wellness és az egészségügy területére és olyan innovatív termékeket és megoldásokat ajánljon amelyek célja a betegek és a fogyasztók igényeinek kielégítése. Több információ a www.pmi.com és www.pmiscience.com honlapokon található.
A Philip Morris Románia által támogatott cikk.
(X – fizetett hirdetés)
A közigazgatási törvénykönyv nem teszi lehetővé, hogy a polgármesteri hivatalnál és a helyi érdekű közszolgáltatásoknál dolgozó alkalmazottak a helyi tanács határozata alapján olyan bérpótlékokat kapjanak, amelyeket más jogszabályok nem írnak elő.
Diana Şoşoacă EP-képviselő, az SOS Románia párt elnöke egy hétfői kampányrendezvényen kijelentette, hogy támogatni fogja Călin Georgescu független jelöltet az államfőválasztás második fordulójában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetőtestülete jóváhagyta hétfő esti ülésén, hogy a Bihar megyei tanács elnöki tisztségét betöltő Ilie Bolojan legyen a párt ideiglenes elnöke – nyilatkozták pártforrások.
A foglalkoztatási feltételeket, a pályázók értékelését, a munkaszerződések megkötésének szabályait, a munkaszerződések megszüntetésének feltételeit és a munkaügyi joghatósággal kapcsolatos egyéb szempontokat mutatja be Fazakas László ügyvéd.
Valeria Herdea, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke szerint az országban a háziorvosok közel 20 százaléka 70 évnél idősebb, és sok olyan település van, ahol nincs családorvos.
Hétfőn a Kreml (Oroszország kulturális és hatalmi központja) közölte, hogy nem ismeri Călin Georgescu világnézetét, írja Reuters.
Vasárnap 435 választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte hétfőn a belügyminisztérium szóvivője.
A következő napok legfontosabb feladata a mozgósítás a december elsejei parlamenti választásokra – hangsúlyozta Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke, a szövetség államfőjelöltje.
A romániai elnökválasztás első fordulójában résztvevő román állampolgárságú moldovaiak többsége, 56,65 százaléka a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) jelöltjére, Elena Lasconira szavazott – írta hétfőn a Moldpres hírügynökség.
A szavazatszámlálási jegyzőkönyvek több mint 99,93 százalékos feldolgozottságánál Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) jelöltje megelőzte a Szociáldemokrata Párt (PSD) jelöltjét, Marcel Ciolacut.
szóljon hozzá!