A mezőzáhi Ugron-kastély is a látnivalók listáján szerepel már
Fotó: Haáz Vince
Újabb Maros, Brassó és Kovászna megyei kastélyok és templomok kerültek be a romániai turizmust népszerűsítő országjáró projektbe. Mivel az első felhívásra nem jelentkeztek elegendően, egy második felhívást is közzétett az Európai Beruházások és Projektek Minisztériuma.
2022. július 07., 15:082022. július 07., 15:08
Az Országos Helyreállítási Tervből (PNRR) finanszírozott 12 turisztikai-kulturális útvonalak egyes szakaszaira a vártnál kevesebben jelentkeztek, ezért volt szükség a második felhívásra. Az erre beérkezett pályázatok által a kastélyok útjára felkerült Maros megyéből az erdőszentgyörgyi Rhédey- és a mezőzáhi Ugron-kastély, Brassó megyéből a bodolai Béldy-kastély. A Szent László útra két műemlék került fel Kovászna megyéből: a sepsikilyéni unitárius- és a gelencei Szent Imre-templom.
A továbbiakban a római erődítmények és a várak útja hét-hét helyszínnel egészült ki, míg a hagyományos gasztronómia útja újabb két, a hagyományos építészettel rendelkező falvak útja pedig újabb négy helyszínnel gazdagodott. A turisztikai-kulturális útvonalak kiegészültek még a bojárházak útján egy látnivalóval, az erődtemplomok útján öttel, a fatemplomok útja két és a moldvai kolostorok útja kilenc desztinációval.
A PNRR turisztikai-kulturális komponense keretében 103 millió euró jut több mint 300 helyszín népszerűsítésére és közel 225 épület felújítására. Az Országos Helyreállítási Tervből megvalósuló Hívogató Románia. Az országjáró projekt célja javítani a turisztikai célpontok elérhetőségein, a turisztikai infrastruktúra minőségén, bővíteni a turisztikai kínálatot, a kulturális és a természeti örökség hasznosításával, a szolgáltatások, élmények minőségének növelésével. A beruházások befejezésének határideje 2026. június 30.
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
szóljon hozzá!