November másodikától kezdődően lezárták a Transzfogaras és a Transzalpina utakat – közölte az Országos Útügyi és Autópálya Társaság (CNADNR).
2015. november 03., 13:142015. november 03., 13:14
A Transzalpina úton várhatóan március végéig, a Transzfogarason június 30-áig nem lehet majd közlekedni. Ez annak függvényében változhat, hogy miként alakul majd az időjárás, lesz-e hó, jég a tervezett megnyitás időpontjában. Mert ha igen, akkor tovább tart az útzár.
Az útügy szeretné felújítani az ország legismertebb magashegyi átkelőjét. Az erről szóló megvalósítási terv kivitelezésére versenytárgyalást hirdettek meg. Egész évben használható lehetne a Transzfogaras út, amennyiben sikerül megvalósítani a tervbe vett korszerűsítési munkálatokat. Az út a Fogarasi-havasok központi részén keresztül szeli át a Déli-Kárpátokat. Az 1970-es években épített útszakasz 90 kilométer hosszú, 2042 méteres magasságba vezet fel. Összesen 578 hídja és viaduktja, valamint öt alagútja van. Az út lavinaveszély miatt csupán nyáron van megnyitva a forgalom előtt. A hóviszonyoktól függően októberben vagy novemberben lezárják, és csak június elején, közepén nyitják meg újra. A Transzalpina az ország legmagasabban áthaladó útja, legmagasabb pontja 2145 méteren van. Építését a német hadsereg kezdte meg még az első világháború idején.
A Transzalpinát csak a nyár végén adták át hivatalosan is a gépkocsiforgalomnak, addig át lehetett ugyan haladni rajta, de ezt mindenki a saját felelősségére tehette, ugyanis nem volt készen az aszfalt felfestése, és a szalagkorlátok is hiányoztak némely szakaszon. November másodikától viszont már szigorúbban ellenőrzik a feljárást, s nem engedik fel a magánszemélyek gépkocsijait az életveszélyes útviszonyok miatt. A Bâlea-tavat, a körülötte levő menedékházakat, s az évről évre megépített jégszállót télen is lehet látogatni, de feljutni oda csak a drótkötélpályákkal lehet.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!