Képünk illusztráció
Romániában növekedett legnagyobb mértékben az alkoholvásárlásra költött összeg tíz év alatt az Európai Unió tagállamai közül – derül ki az Eurostat frissen közzétett felméréséből. Egyetlen év leforgása alatt az uniós országok lakói összesen 130 milliárd eurót költöttek alkoholra, azaz fejenként átlagosan 300 eurót.
2019. január 09., 13:592019. január 09., 13:59
A balti országok költötték a legtöbbet szeszes italokra az Európai Unióban 2017-ben, a romániaiak pedig a nyolcadik helyen állnak. A alkoholvásárlásra vonatkozó kiadások növekedésének tekintetében azonban előrelépnek az ebben az esetben kevésbé előkelőnek számító első helyre.
A 2017-es évre vonatkozó, alkoholvásárlást tárgyaló felmérését a minap hozta nyilvánosságra az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat. Mint ebből kiderült,
azaz több mint 130 milliárd eurót (605 milliárd lejt), ami személyenként átlagosan 300 eurót (mintegy 1400 lejt) jelent. További érdekesség, hogy
Az Eurostat a tagállamok rangsorát is közölte az alkoholos italokra költött összeg kapcsán. A dobogó legfelső fokán Észtország áll, ahol a fogyasztásra fordított kiadások 5,2 százalékát költik alkoholra. A második helyen Lettország szerepel 4,9 százalékkal, a harmadikon pedig Litvániában 4 százalékkal.
Magyarország a hatodik 3 százalékkal, Románia pedig a nyolcadik helyen áll 2,7 százalékkal, miközben az Uniós átlag 1,6 százalék. A legkevesebbet egyébként a spanyolok fordítanak szeszes italokra, azaz a fogyasztási kiadásuk mindössze 0,8 százalékát.
További érdekesség, hogy
A friss rangsor harmadik helyén szereplő Litvániában például 4,7 százalékról 4 százalékra esett vissza az elmúlt tíz évben az erre költött pénzösszeg aránya, Bulgáriában pedig 3-ról 1,7 százalékra. Eközben a tagállamok közül Romániában növekedett legnagyobb mértékben az alkoholvásárlásra vonatkozó kiadások aránya a tíz év alatt, 2,3 százalékról 2,7 százalékra.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!