Fotó: Kristó Róbert
További négy évre Tamás Zoltánt választotta elnökének a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE). A csíkszeredai Apáczai Csere János Pedagógusok Házában megtartott tisztújító közgyűlésen a szavazati joggal rendelkező 72 klub és sportegyesület képviselője közül 53 jelent meg.
2014. február 09., 22:042014. február 09., 22:04
2014. február 09., 22:122014. február 09., 22:12
A Hargita megyei labdarúgók szövetségét 1999 óta vezető Tamás Zoltán beszámolójában rámutatott a megvalósításokra, de a hiányosságokra is. Megtudtuk, hogy míg 2000-ben alig hat ifjúsági labdarúgócsapata volt Hargita megyének, jelenleg ötven ilyen együttes vesz részt különböző bajnokságokban. Hargita megye országosan elismert a körzeti bajnokságok, az 5., 6. és 7. ligás bajnokságok megszervezéséért, szép eredményeket ért el teremlabdarúgásban és női fociban, negatívum pedig – és ez nemcsak a HMLE számlájára írható –, hogy a megyének évek óta nincs legalább egy 3. ligás csapata, illetve hogy sok támadás éri a játékvezetőket. A közgyűlésen megjelent küldöttek százszázalékos bizalmát élvező Tamásnak a következő négy évre vázolt tervei között szerepel az utánpótlásképzésben részt vevő csapatok számának növelése, egy megyei szintű futsalbajnokság megszervezése, körzeti bajnokság elindítása a Gyergyói-medencében, illetve a játékvezetői tevékenység minőségi javítása. Tamás Zoltán szerint kevés a játékvezető, évről évre megismétlődő jelenség, hogy nagyon kevesen vesznek részt a játékvezető-képző tanfolyamokon. Az elnök szerint a csapatok képviselőivel közösen kell megoldást találjanak a bíróhiányra.
Mivel a két alelnöki tisztségre csak két javaslat érkezett, a nyílt szavazáson a többség arról döntött, hogy a székelyudvarhelyi Dusinszki Zoltán és a csíkszeredai Ilyés Róbert legyen az alelnök. Szintén nyílt szavazással döntötték el, hogy az ifjúsági csapatok képviselője Szabó Attila, a női csapatoké pedig László Béla legyen a HMLE vezetőségében.
Titkos szavazással választották meg a 4. és 5. ligák képviselőit. A 4. ligás csapatok küldöttei közül 11-en a szentegyházi Szőcs Csongorra, 2-en pedig a gyergyószentmiklósi Rokaly Attilára voksoltak, így itt Szőcs lett a győztes. Az 5. Ligában részt vevő csapatok a tusnádfürdői Bálint Gábort választották be a vezetőségbe, Bálint 11:5-re nyert a madéfalvi csapatnál tevékenykedő Tamás Attilával szemben.
Az alapszabálynak megfelelően a választásokat követően Tamás Zoltán kinevezte a vezetőségi tanács többi tagját. Főtitkár Somolyák István lett, kincstárnok Karda Zoltán, a Megyei Játékvezetői Kollégium vezetője pedig (egy évre) Hompoth Dezső. Mindhárman udvarhelyszékiek.
A különféléknél Csíki András megyei sportigazgató a Hargita megyei labdarúgópályákon és labdarúgó-mérkőzéseken, illetve a sportkluboknál és sportegyesületeknél tapasztalt hiányosságokra hívta fel a figyelmet, válaszolt a csapatok képviselői által feltett kérdésekre, számos jó tanáccsal látta el őket. A felszólalók közül Jakab Zoltán, a székelyudvarhelyi teremlabdarúgó-csapat edzője – többek között – egy minden székelyföldi települést érintő, Székely-kupával díjazott futsalrendezvény elindítását javasolta, hangsúlyozva, hogy nincs olyan kicsi falu a Székelyföldön, ahol ne élne legalább nyolc olyan fiatalember, akikből csapatot tudnának alakítani, és elindulni a rendezvényen.
Hargita megyében jelenleg 72 klub és sportegyesület csapata vesz részt hivatalos bajnokságban, és bár a pályán sokszor elszabadul a pokol, a közgyűlés végén a küldöttek közös ebéd mellett vitatták meg az elhangzottakat, együtt ittak meg egy-egy üveg sört, sokadszorra bebizonyítva, hogy a labdarúgás ezen a szinten egy játék, egy szórakozási forma, és ezt sportszerűen, egymást tisztelve érdemes űzni.
szóljon hozzá!