Fotó: Gergely Imre
Csak remélni lehet, hogy végig kibírja a jeges szezont a gyergyószentmiklósi műjégpálya. Súlyosak a gondok a létesítményben, gyors közbelépésre volna szükség. Ehhez pedig nagyon sok pénz kellene. A Progym, Hargita megye és gyergyószék önkormányzati vezetői csütörtükön a hogyan továbbra keresték a válaszokat – ilyenek egyelőre nincsenek.
2010. július 16., 17:052010. július 16., 17:05
2010. július 18., 12:552010. július 18., 12:55
Fotó: Gergely Imre
A Szövetségi Bűró döntésének értelmében a gyergyószentmiklósi Progym számára is egy kihívásokkal teli szezon vár. Mérkőzések tehát lesznek, de jelenleg nagyon kérdéses, hogy meddig bírja még a 30 éves létesítmény. A pálya és általában a gyergyói hoki megmentésének érdekében Hargita Megye Tanácsának vezetői, Gyergyószentmiklós és a gyergyószéki községek polgármesterei, környékbeli közbirtokossági vezetők és a jégkorongszövetség vezetőségének tagjai ültek egy asztalhoz.
Fotó: Gergely Imre
Jégkorongról műjégpálya nélkül nem lehet beszélni. A csarnok pedig a csatornázástól a hűtésrendszeren át a palánkig és a tetőzetig teljes felújításra szorulna. A pálya annyira tönkrement, hogy csak az imádság és több esetben az illetékes hatóságok jóindulatának köszönhető, hogy korcsolyázni, hokizni lehet benne.
A gondok persze nem az idén keletkeztek, csak most váltak igazán sürgőssé – mondta el Kopacz Zoltán, a Progym jégkorongszakosztályának elnöke. A pálya teljes rehabilitációjához számítások szerint 4 millió lej kellene. Mezei János polgármester elmondta, a városnak nincs pénze a felújításra, külső segítség nélkül kénytelenek lesznek bezárni a közel harmincéves műjégpályát. A pálya rehabilitációhoz a környékbeli önkormányzati és közbirtokossági vezetőktől, valamint a megyei önkormányzattól igyekszik segítséget kapni a Progym vezetősége.
Fotó: Gergely Imre
Konkrétumként csupán Borboly Csaba, megyei tanácselnök bejelentése hangzott el, miszerint a megye a korábbi támogatása mellett idén újabb ötvenezer lejjel járul hozzá a Progym tevékenységéhez. Cserébe a klub vezetői egy, a játékosok aláírásával ellátott mezt ajándékoztak a elnöknek.
A községi önkormányzati vezetők egyelőre nem ígértek konkrétumokat. Kisebb, nagyobb összegeket mindannyian megpróbálnak majd kiszorítani a költségvetésükből, ami besegíthet a létesítmény működtetéséhez, mert számukra is fontos, hogy a gyerekek legyen ahol hokizzanak. Az viszont egyértelmű, hogy csak helyi forrásokból soha sem gyűl össze a pálya teljes felújításához szükséges pénz.
A jelenlegi megszorító intézkedések idején pedig a kormánytámogatás is kizárt – közölte Tánczos Barna, a jégkorongszövetség elnöke. A találkozón konkrét döntések, megegyezések nem születtek. Egy azonban mégis. Eldöntötték, augusztus folyamán újra találkoznak majd a Progym és az önkormányzatok vezetői. Akkorra várhatóan kiderül, ki, milyen mértékben járul hozzá a pálya, vagy egyáltalán a gyergyói hoki megmaradásához.
szóljon hozzá!