A Six MaKING társasjáték fejlesztői csapatánál jártunk

Amikor az alapötletről faggattuk, Dorsonczky József, a Six MaKING szerzője elmondta, hogy egy olyan társasjátékot akart, melynek szabályai nagyon egyszerűek és percek alatt megtanulhatók.

Pál Gábor

2014. április 13., 18:432014. április 13., 18:43

2014. április 13., 19:112014. április 13., 19:11

„Az egyik fő vezérelvem az volt, hogy a Six MaKING legyen számítógép-rezisztens, azaz egy gépi algoritmus ne tudjon megverni egy jó játékost. Azt is el akartam érni, hogy újrajátszhatósági mutatója megegyezzen a sakkéval, vagyis minden játszma más legyen, továbbá azt is, hogy a taktikai fortélyok hosszú évekig csiszolandók legyenek” – mondta.

A társasjátékok zömétől abban tér el a Six MaKING, hogy egyszerű szabályai ellenére hihetetlen taktikai mélységet rejt. „Igazi különlegessége az, hogy mindezt egy csupán 5x5-ös táblán valósítottam meg, pár koronggal. Fejlesztésénél arra is figyeltem, hogy tömegesen szerethető legyen. Egy-két lépés után jöjjön is a középjáték, a játékos kreativitása fontosabb legyen a nyitások bemagolásánál, a lépések sokszínűsége hozza be az izgalmat, és egy-egy rafinált húzással könnyen meg lehessen fordítani az állást. Minden igazán jó taktikai társasjátékban jelen van a dráma” – folytatta elméleti összefoglalóját a szerző, Dorsonczky József.

Egyik logikai társasjátékban sem található meg az az egészen különleges játékérzés ami a Six MaKING-ben. „Erről nemcsak az esseni világkiállításon, hanem számtalan játékbemutatón is meggyőződtünk. Akár a többi kétszemélyes szellemi csatában, a cél az ellenfél legyőzése, ám a Six MaKING-ben nyoma sincs az egymásnak-feszülésnek, itt végig az az érzésed, hogy egy komplex rejtvény-feladványt kell a másiknál gyorsabban megfejtened. Valószínűleg ezért is van, hogy akár nyersz, akár vesztesz, végig élvezed a játékot, és már várod a következő partit” – mondta Tókos Pál, a fejlesztői csapat egyik oszlopos tagja.

(X)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei