A csíkszeredai Megyeháza Galériában hétfőn délután megnyílt a székelyudvarhelyi 27 éves Major Barna képzőművész egyéni festészeti tárlata.
2011. október 25., 09:182011. október 25., 09:18
Major Barna első egyéni kiállítása nyílt meg Csíkszeredában
A fiatal alkotó 1984. február 29-én született Székelyudvarhelyen. Általános iskolai tanulmányait a helyi iskolákban végezte, majd a székelyudvarhelyi Palló Imre Zene- és Képzőművészeti Szakközépiskolában folytatta festészet szakon. A festőművész a Ion Andreescu Képzőművészeti Akadémia festészeti szakán végzett 2007-ben, azóta szabadúszóként tevékenykedik. Több egyéni kiállítása is volt már Székelyudvarhelyen, Kézdivásárhelyen, Sepsiszentgyörgyön és Farkaslakán.
A tárlatot Imets László, a Nagy István Művészeti Líceum aligazgatója nyitotta meg, aki méltatóan szólt a Farkaslakához kötődő alkotóról: „Tamási Áron író után, most van egy képalkotó képzőművésze is Farkaslakának, akinek szinte a Tamási Áronos „hangvételben”, a szülőföld iránti szerelem, szeretet nyilvánul meg munkáiban.”
A művészetis diákok mellett a kiállítást méltató Imets László és az alkotó, Major Barna
„Művei kellemes, derűs hangulatúak, van bennük mélyebb hangvételű is, ami azt sugallja, hogy ezek a képi gondolatok egy mély lelki világból származnak, és a képszerkesztésük kiegyensúlyozott, jól komponált, ugyanakkor látszik rajtuk a kezdő művész kísérletezése, útkeresése is” – fogalmazott Imets László.
A csíkszeredai és székelyudvarhelyi művészeti líceum diákjai rövid műsort adtak elő
A kiállításon közreműködtek a csíkszeredai Nagy István Művészeti Líceum és a Palló Imre Művészeti Szakközépiskola tanulói, valamennyien Major László zenetanár tanítványai. A kiállítás november 20-ig látogatható a Megyeháza Galériájaban.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
A Márton Áron Tehetséggondozó Központ a 10. tanévére készül, amely várhatóan az utolsó lesz jelenlegi helyén, mivel a Székelyföld Labdarúgó Akadémia bővülő tevékenysége miatt a MÁTK rendelkezésére álló terek csökkentek – olvasható a közleményükben.
Elkezdődött a fakivágás Hargita Megye Tanácsának székhelye körül Csíkszeredában, hétfőn délelőtt.
Tereprendezés, telekkönyvek összevonása, a szükséges áramellátás biztosítása – javában zajlanak az előkészületek Csíkszentsimonban és a Gyimesközéplokhoz tartozó Hidegségen a sátortetős műjégpályák építésére, amelyek várhatóan idén elkészülnek.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
Fakivágásra készülnek Csíkszeredában, Hargita Megye Tanácsának székhelye körül, az érintett szakaszon útlezárásra kell számítani július 14-én, hétfőn.
Tizenöt éve indult útjára a Kaszáló Kaláka, amely idén is háromnapos eseménysorozattal várja a kézi kaszálás, a népi hagyományok, a közösségi lét és az értékőrző szórakozás iránt érdeklődőket Csíkszentkirályra.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
szóljon hozzá!