A székelyudvarhelyi társulat által újonnan bemutatandó Nemfélek János című darab kapcsán tartott sajtótájékoztatót kedden Nagy Pál színházigazgató és Csurulya Csongor rendező, művészeti vezető.
2013. március 27., 07:182013. március 27., 07:18
2013. március 27., 08:372013. március 27., 08:37
Khaled-Abdo Szaida és Kárpáti István „gyűjtéséből” származik ez a mű, amelynek alaptörténetét különböző kultúrákból válogatták. A hős mítosza minden kultúrában megtalálható. Hatalmas, erős, nemes lelkű, aki az igazság érvényesítésével, nagy tettek véghezvitelével teremt rendet az életben. Berze-Nagy János, Kálmány Lajos és Nagy Géza eredeti félelemkeresése nyomán állt össze a most színre vitt történetsor, amelynek keretét Bátor Janka (Jakab Orsolya) és Nemtudomka János (Dénes Gergely) próbálkozásai adják. A zenét a legkülönbözőbb forrásokból válogatták, amolyan „testetlen” muzsika – internetes forrásokból –, amely nem népi, nem klasszikus és nem világzene. Tulajdonképpen a színészek is, akiknek jó része maga is gyakorló szülő, hozzáadtak a történetekhez, a zenéhez, a jelmezhez némi saját tapasztalatot – nyilatkozta Csurulya Csongor.
Ezzel a darabbal tulajdonképpen tesztelni kívánják 4–14 év közötti közönségüket, hogy különleges élményben legyen részük s a különböző gyermekkorosztályok egyebet is kapjanak, mint a megyében működő másik két színház, a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház és a Csíki Játékszín jóvoltából, hiszen a három társulat között évek óta működik a gyermek- és ifjúsági produkciók kölcsönös vendégszerepeltetése – tudtuk meg Nagy Páltól. A díszletet a felvidéki Veronika Keresztesová m. v. tervezte. Ez az előadás tulajdonképpen ősbemutató, hiszen az udvarhelyi társulatnak, helyi ötletek és igények figyelembevételével, állította össze Kárpáti István.
Az előadás egy premier előtti bemutató – ingyenes bemutatkozás –, amelyre főleg az óvónőket, tanítónőket és a magyar szakos tanárokat várják. Az ötvenperces műsor után egy közönségtalálkozót tartanak, amely arra szolgál, hogy a pedagógusok elmondják véleményüket a művészeknek. Egy-egy ilyen beszélgetés igen hasznos lehet a későbbi műsorpolitika alakításában is. Az igazi bemutatóra április 7-én kerül sor, ekkor indul majd a „Szülőket a színházba!” program, melynek keretében a szülőkkel érkező gyermekek ingyen, a nagyok pedig gyermekjeggyel tekinthetik meg a darabot. Április 15-e után lesznek a gyermekbérletes előadások, tíz ilyen bérlet létezik, a programot a színház menedzsmentje a következő napokban – legkésőbb április elején – közli majd saját csatornáin és a sajtó útján.
szóljon hozzá!