Ex Libris-díjak a magyarság szolgálatáért

•  Fotó: Iochom Zsolt

Fotó: Iochom Zsolt

A hét folyamán összesen huszonhat Ex Libris-díjat adtak át olyan székelyföldi kiválóságoknak, akik maradandót alkottak, tettek a rájuk bízott közösségért.

Iochom Zsolt

2013. július 11., 18:352013. július 11., 18:35

2013. július 11., 19:112013. július 11., 19:11

Elsőként július 6-án a csíksomlyói nyeregben az Ezer Székely Leány Napja rendezvény részesült a Gubcsi Lajos által 2009-ben alapított díjban. A csütörtök délutáni csíkszeredai díjátadó mellett Brassóban, Csíkszentdomokoson nyújtották át az elismerést. A díjátadó körút utolsó állomása a marosvásárhelyi Kultúrpalotában lesz pénteken.

A Márton Áron Gimnázium dísztermében a díjalapító Gubcsi Lajos, a Magyar Művészetért Alapítvány kuratóriumának elnöke ismertette célkitűzéseit: 2009-2036. között az egész világon élő magyarság színe-javának kívánják átadni a díjat, legyen az olimpikon, zeneszerző, templom, város vagy történelmi vár. „A díj lényege, hogy a díjazott tetteivel építse a következő ezer évet” – hangsúlyozta Gubcsi Lajos.

Elsőként Simó Márton laudációjában Boros Csabának, a Merkúr üzletlánc tulajdonosának, a Góbé termékek kiötlőjének példaértékű, közösségért való tenni akarását emelte ki. „Maga az ember sok esetben nem is látszik, de szándéka tettein keresztül átsugárzik. Munkája nem kereskedelem, hanem szolgáltatás.”

Ugyancsak Ex Libris-díjban részesült a csíkszeredai Régizene Fesztivál és a Role zenekar. Az éppen zajló Régizene Fesztivált Antal Imre méltatta. „A Role története egy igazi mese, olyan színes alkotóemberekből áll, akik mindi a jövőbe tekintenek” – emelte ki méltatásában Gubcsi Lajos.

A díjátadó ünnepségen Antal Imre és felesége, Ágnes citeramuzsikával és népdallal szolgált, végül a Role zenekar megzenésített verseket és népdalokat adott elő.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei