Az Élesdi Művésztelep és meghívottjai töltötték meg tartalommal a teret a csíkszeredai Siló Kortárs Művészeti Központot a hétvégén.
2011. szeptember 25., 18:062011. szeptember 25., 18:06
2012. február 10., 14:272012. február 10., 14:27
„1997-ben jött létre az Élesdi Művésztelep, gyakorlatilag a baráti társaságunk alapította. Néhányan erdélyi származásúak vagyunk, a marosvásárhelyi képzőművészeti szakközépiskola végzősei, továbbá a budapesti egyetemről hívtuk meg annak idején az évfolyamtársainkat. Minden évben egy hónapos workshopot tartunk Élesden. Amikor indultunk, nem gondoltuk, hogy tizenöt évig működik ez az alkotótelep. Azóta több kiállításunk is volt Magyarországon, Erdélyben és külföldön egyaránt, de egyénenként is az anyaországban, és többen a társaságból nemzetközi szinten is elismert alkotókká váltak” – emelte ki lapunknak Balázs Imre Barna képzőművész.
Hozzátette: nincs a művésztelepnek semmiféle alapkoncepciója vagy megkötöttsége, mindenkinek tiszteletben tartják alkotói szabadságát. Egyedüli vállalásuk, hogy minden évben egy hónapot az élesdi alkotótelepre szánnak az életükből.
A jelenlegi kiállításról kiemelte, nem kértek fel kurátort, hogy a munkáikból válogasson, de mégis reméli, hogy a tárlat látogatói észreveszik: sikerült egy aránylag egységes párbeszédet kialakítaniuk ezekkel az alkotásokkal. „Nagyon jó ez a kiállítófelület, többféleképpen tagolható, rengeteg lehetőséget kipróbáltunk, és a jelenlegit találtuk e legmegfelelőbbnek” – hangsúlyozta Balázs Imre Barna.
A kiállítás megtekinthető október 7-ig hétköznaponként 14–17 óra között, az érdeklődők a 0747–115337 telefonszámon kell jelentkezzenek.
Kiállítanak:
Az Élesdi Művésztelep tagjai: Balázs Imre Barna, Bodoni Zsolt, Bugovits Anikó, Galambos Éva, Halmi-Horváth István Herman Levente, Incze Mózes, Juhász Dóra, Kaszás Réka, Konecsny Emőke, Kovács Lehel, Pittmann Zsófia, Szász Sándor és Vértesi Ágnes.
Meghívott alkotók: Kis-Tóth Ferenc, Kis-Tóth Zalán, Ciubuc Malvina, Fekete Zsolt és Bartus Ferenc.
Tisztázzuk a legelején: a Sepsi OSK kiesése után a román sportsajtónak úgy kellett a titokzatos, egyetlen porcikájában sem román FK Csíkszereda a Superligába, mint egy falat kenyér. De mi, romániai magyarok hol vagyunk ebben a sokismeretlenes egyenletben?
Baleset következtében föld alá szorult deréktól lefelé egy férfi, miközben árkot ásott Csíkszentkirályon.
Továbbra is lesz Csíkszeredában Helyi és hagyományos termékek kiállítása és vásárára, csak más helyszínen: a megyeháza oszlopcsarnoka helyett ezentúl a Szabadság téren és a Promenádon várják a vásárlókat.
A tavalyi megtorpanás után folytatódik a Madéfalvát, Csíkcsicsót és Csíkrákost kiszolgálni hivatott gázhálózat kiépítése, amely idén befejeződik, és következhet az engedélyeztetés. Azt szeretnék, ha jövőben már lehetne használni a földgázt.
Pappá szenteli Gergely József diakónust Kovács Gergely gyulafehérvári érsek július 19-én, szombaton délelőtt 11 órától a csíkszentmártoni plébániatemplomban.
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
szóljon hozzá!