
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala/Facebook
A szabadság fotográfusának nevezett Zenglitzky Zoltán fényképeivel emlékeznek az 1989-es eseményekre Székelyudvarhelyen. A fotográfus tiszteletére fényképeiből készülő kiállítást december 16-án nyitják meg.
2024. december 11., 11:272024. december 11., 11:27
A tragikusan elhunyt fotográfus, operatőr-rendező Zenglitzky Zoltán (1965–1997) fényképeivel emlékeznek az 1989-es székelyudvarhelyi eseményekre. A szabadság fotográfusára, valamint a ’89-es eseményekre egyaránt emlékező kettős kiállítás megnyitójára december 16-án 15 órakor várnak minden érdeklődőt – olvasható a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
A 35 évvel ezelőtti, archív felvételek a hajdani Akarat Szövetkezet épületén, valamint a központi Vekker Kávézó falain elevenednek meg.
A tárlat kurátora Balázs Attila fotográfus, a kiállítást megnyitja Szakács-Paál István polgármester és Simon Mária Tímea, a Művelődési Ház igazgatója, Zenglitzky Zoltánra emlékezik Balázs Árpád és Szabó Károly.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
szóljon hozzá!