
Csíksomlyótól a Margitszigetig kerékpározott és szaladt – a Mária utat követve – végig Bogya Zoltán tavaly nyáron. Zarándoklatáról csütörtökön mesél Marosvásárhelyen a Bolyai Farkas Gimnázium dísztermében.
2017. május 09., 13:122017. május 09., 13:12
A meghívóban olvashatjuk: Vonz a táj, a természet, az út. Az ember természetéhez tartozik, hogy menjen valamerre. Megtenni ezer kilométert ma már banális dolog repülővel, autóval már érdekes utazás, bringával már igazi kihívás, gyalog lehetetlennek tűnik.
A levegőt átszelni akadálytalanul 2 óra alatt unalmas, az aszfaltsávot nézni magad előtt, a táblákat vagy a GPS hangját figyelni 16 órán át fárasztó. De 16 napot tekerni vagy 16 napot futni, érezve a földet a talpad alatt, tartani az irányt, miközben kerülgeted a természet és az ember alkotta akadályokat, jelen lenni minden pillanatban, pont ott, ahol vagy, az már izgalmas feladat.
Utazni jó, túrázni még jobb, de úgy haladni az úton, hogy tudod: minden pillanatban feladatot teljesítesz, üzenetet viszel valahova, bizonyítod hogy lehet, ez kimondottan varázslatos. Megtenni az első lépést, hátrahagyni a félelmet, bizonytalanságot, kényelmet és lustaságot, ez az igazi kaland. Nyugodtan menni, mert valaki vigyáz rád, mindig úgy, ahogy szükséged van, és irányít oda, ahova jutnod kell, akkor mikor annak ideje van, ez a boldogság, amiért érdemes elindulni.
2016. augusztus 26-án indult a zarándokcsapat Csíksomlyóból, a Mária úton, a Magyar El Caminón. Szeptember 10-én megérkeztek a budapesti Margitszigetre. Hogy mi történt ezalatt, le van írva a blogján.
A marosvásárhelyi előadásokon szó lesz sportról – mint életstílus, spirituális útról – ami összeköti a hasonlóképpen gondolkodókat, találkozásokról emberekkel, a Mindenható megérzéséról, aki a legsűrűbb erdő magányában vagy a nagyváros dzsungelében megmutatja a helyes utat. Mindenkiben ott van az, ami őt elindította, mindenkiben él a vágy, hogy megtapasztalhassa, amit ő megélt. Ő megtette az első lépést. Előadása arról szól, hogy: Tedd meg Te is, mert képes vagy rá, és sokkal több leszel azáltal, mint akinek most látod magad.
A Bolyai Farkas Gimnázium dísztermében csütörtökön 13–14 óra között a tanintézet diákjainak, majd 18–20 óra között a nagyközönségnek tart előadást.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
Románia euróövezeti csatlakozása addig nem kerülhet napirendre, amíg az ország nem csökkenti tartósan a költségvetési hiányt a GDP 3 százaléka alá – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán Berlinben.
Új szakosztályt hoztak létre a Maros Megyei Tanácsnál a gazdátlan ebek helyzetének kezelésére. A döntés nem választható opció volt: a rendőrség és az állategészségügyi hatóság szólította fel az önkormányzatot a mulasztás pótlására.
Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) elnöke szerint a földgáz jelenlegi kilowattóránkénti 0,31 lejes hatósági áránál alacsonyabb ajánlatok is elérhetők április elsejétől az intézmény árösszehasonlító weboldalán: 0,30 lej/kWh.
A hóolvadás miatt felgyűlt és el nem folyó víz teszi körülményessé a közlekedést és nehezíti a lakók életét a csíkszeredai Decemberi forradalom lakónegyed egyik utcájában.
Látványos szakaszához érkezett Hargita Megye Tanácsának eddigi legjelentősebb oktatási beruházása: 83 tanintézmény kap bútorzatot és csúcstechnológiás digitális felszerelést. A több mint 101 millió lej értékű projekt első eszközeit Korondon mutatták be.
A haditengerészeti búvárok szerdán 14 óra körül hatástalanították a Midia lőtér közeli partra sodródott tengeri aknát – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint február időjárása jelentős hőmérsékleti kontrasztokat hozhat: a hónap egyes időszakaiban a januárihoz hasonló hideg, máskor pedig tavaszias meleg is előfordulhat.
Büntetőeljárást indított a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, miután alapos a gyanú, hogy szándékosan megrongálták a megyei tanács egyik szolgálati járművét.
Két autót is eltulajdonított egyetlen éjszaka alatt egy 22 éves, csíkszeredai fiatalember: egyiket lakóhelyéről, másikat Székelyudvarhelyről vitte el.
szóljon hozzá!