
Csíksomlyótól a Margitszigetig kerékpározott és szaladt – a Mária utat követve – végig Bogya Zoltán tavaly nyáron. Zarándoklatáról csütörtökön mesél Marosvásárhelyen a Bolyai Farkas Gimnázium dísztermében.
2017. május 09., 13:122017. május 09., 13:12
A meghívóban olvashatjuk: Vonz a táj, a természet, az út. Az ember természetéhez tartozik, hogy menjen valamerre. Megtenni ezer kilométert ma már banális dolog repülővel, autóval már érdekes utazás, bringával már igazi kihívás, gyalog lehetetlennek tűnik.
A levegőt átszelni akadálytalanul 2 óra alatt unalmas, az aszfaltsávot nézni magad előtt, a táblákat vagy a GPS hangját figyelni 16 órán át fárasztó. De 16 napot tekerni vagy 16 napot futni, érezve a földet a talpad alatt, tartani az irányt, miközben kerülgeted a természet és az ember alkotta akadályokat, jelen lenni minden pillanatban, pont ott, ahol vagy, az már izgalmas feladat.
Utazni jó, túrázni még jobb, de úgy haladni az úton, hogy tudod: minden pillanatban feladatot teljesítesz, üzenetet viszel valahova, bizonyítod hogy lehet, ez kimondottan varázslatos. Megtenni az első lépést, hátrahagyni a félelmet, bizonytalanságot, kényelmet és lustaságot, ez az igazi kaland. Nyugodtan menni, mert valaki vigyáz rád, mindig úgy, ahogy szükséged van, és irányít oda, ahova jutnod kell, akkor mikor annak ideje van, ez a boldogság, amiért érdemes elindulni.
2016. augusztus 26-án indult a zarándokcsapat Csíksomlyóból, a Mária úton, a Magyar El Caminón. Szeptember 10-én megérkeztek a budapesti Margitszigetre. Hogy mi történt ezalatt, le van írva a blogján.
A marosvásárhelyi előadásokon szó lesz sportról – mint életstílus, spirituális útról – ami összeköti a hasonlóképpen gondolkodókat, találkozásokról emberekkel, a Mindenható megérzéséról, aki a legsűrűbb erdő magányában vagy a nagyváros dzsungelében megmutatja a helyes utat. Mindenkiben ott van az, ami őt elindította, mindenkiben él a vágy, hogy megtapasztalhassa, amit ő megélt. Ő megtette az első lépést. Előadása arról szól, hogy: Tedd meg Te is, mert képes vagy rá, és sokkal több leszel azáltal, mint akinek most látod magad.
A Bolyai Farkas Gimnázium dísztermében csütörtökön 13–14 óra között a tanintézet diákjainak, majd 18–20 óra között a nagyközönségnek tart előadást.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
Szerdán a Cotroceni-palotában tárgyalt Nicușor Dan államfővel a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz – közölték politikai források az Agerpres hírügynökséggel.
Kelemen Hunor szerint a szövetség számára a PSD, a PNL, az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek frakciója alkotta koalíció újraalakítása jelenti az első számú opciót.
Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben: a Román Nemzeti Bank (BNR) által szerdán közzétett árfolyam szerint egy euró 5,2688 lejbe kerül, 5,08 banival (0,97 százalékkal) többe, mint kedden.
Ilie Bolojan szerdán közölte, hogy miniszterelnöki tisztsége utolsó napjáig dolgozni fog Romániáért, és nem adja fel azokat az elveket, amelyeket egész pályafutása alatt vallott.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
szóljon hozzá!