
Forrás: Médiaklikk
Ezrek részvételével zajlik Kovács Gergely püspökké szentelése és érseki beiktatása Gyulafehérváron.
2020. február 22., 11:432020. február 22., 11:43
2020. február 22., 13:302020. február 22., 13:30
Az ünnepi szentmisén közel félszáz katolikus egyházi főméltóság van jelen, de a magyar és román kormány is magas szinten képviselteti magát, de Vatikánból és külföldről is érkeztek vendégek. A rendkívüli egyházi eseményen a magyarországi, illetve a romániai püspöki kar képviselete is jelen van.

Eredetileg reformátusnak keresztelték, és még konfirmált is a Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye érsekévé kinevezett, februári beiktatására készülő Kovács Gergely. A kinevezett egyházi vezető a Romkat.ro erdélyi portálnak adott interjúban beszélt erről.
Mindazok, akik nem férnek be a templomba, a székesegyház előtti téren, kivetítőn követhetik az ünnepi szentmisét, de a Mária Rádió és a Duna Televízió is élőben közvetíti az eseményt.

Új főpásztora van a Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekségnek, miután Ferenc pápa elfogadta Jakubinyi György érsek lemondását és utódául kinevezte Kovács Gergelyt, akinek beiktatása február 22-én, 11 órától lesz a Gyulafehérvári Székesegyházban.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
szóljon hozzá!