
Jelenleg a belső munkálatok zajlanak a korondi általános iskolánál
Fotó: Beliczay László
A pálpataki és a korondi általános iskola teljes felújítására pályázott az elmúlt időszakban a község önkormányzata, a munkálatok pedig el is kezdődtek, és már javában zajlanak.
2023. január 03., 10:392023. január 03., 10:39
Az Európai Unió Regionális Operatív Programjában (POR) pályázott eredményesen a korondi önkormányzat, amelyből a községközpontban lévő általános iskolát korszerűsíthetik. Utóbbi egyebek mellett magába foglalja
Katona Mihály korondi polgármester lapunknak elmondta, hogy bár a tervezetthez képest – a közbeszerzési eljárás miatti bonyodalmak okán – némileg késve kezdődhettek el a munkálatok, ám mostanra már 30 százalékban megtörtént a felújítás. Ez azt jelenti, hogy
Fotó: Beliczay László
Éppen ezért bízik benne a polgármester, hogy a fagyosabb időszakokban sem kell leállítani a kivitelezést, hiszen az épület belső részén is bőven akad tennivaló. A polgármester reméli, hogy 2023-ban befejeződhetnek a munkálatok.
A polgármestertől azt is megtudtuk, hogy szintén a POR-nál pályázva sikerült áfástól
Ott is megkezdődött a kivitelezés, amely a várt ütemben halad. Elvégezték a tetőzet cseréjét, megerősítették a faépület alapjait, jelenleg pedig a belső munkálatok zajlanak. Remélhetőleg ez a projekt is befejeződik idén. Katona Mihály azt is megjegyezte, hogy
Ezzel nem csak a zavartalan oktatást, de a zökkenőmentes kivitelezést is garantálták.
Fotó: Beliczay László
„Az infrastrukturális munkálatok mellett elengedhetetlennek tartottuk a tanintézeteink rendbetételét is, hiszen lényeges, hogy szülőfalvaikban tanulhassanak a gyerekek és fiatalok.
A fenyőkúti tanintézet esetében ugyanakkor már leadtuk a pályázatot a modernizálás érdekében” – fogalmazott az elöljáró.
Ilie Bolojan hétfő este azzal vádolta a Szociáldemokrata Pártot (PSD), hogy felrúgta a közösen kialkudott megállapodásokat, és „szétrobbantotta a kormányzást”.
Tovább emelkedik az üzemanyagok ára ismét drágított az OMV Petrom és a Rompetrol.
98 éves korában elhunyt Edith Eva Eger magyar zsidó származású pszichológus, író, holokauszt-túlélő, A döntés című bestseller szerzője.
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át – közölte a Sándor-palota hétfő este az MTI-vel.
Mi a teendő, ha autóra zuhan a fa vagy a vakolat, ki vonható felelősségre? A viharos szél hétvégén Székelyföld több településen fákat döntött ki, egy templom tetejét is megbontotta, Marosvásárhelyen vakolatdarabok hulltak a földre a tömbházakról.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
szóljon hozzá!