
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Meghaladta a 3-as határértéket az ezer főre jutó regisztrált koronavírus esetszám Csíkszeredában, így a kormány döntésének értelmében kötelezővé válik a digitális zöldigazolvány felmutatása bizonyos tevékenységek esetén. A tanúsítvány igazolja, hogy az illető személy be van oltva, rendelkezik negatív teszttel, vagy az elmúlt hat hónapban átesett a fertőzésen.
2021. október 11., 12:412021. október 11., 12:41
2021. október 11., 13:012021. október 11., 13:01
Az új szabályozások értelmében a digitális zöldtanúsítvány felmutatása kötelező lesz sporttevékenységek esetén minden zárt és nyílt területen. Ezeken a rendezvényeken a nézőtér legtöbb 30 százaléka foglalható el, továbbá kötelező lesz a védőmaszk viselése, illetve legkevesebb egyméteres távolság betartása a jelenlévők között. A mozikban, valamint az előadó- és koncerttermekben történő tevékenységek is a zöldigazolvány felmutatásához kötöttek, ezekben az esetekben is nézőtér legtöbb 50 százalékos telítettsége megengedett, a kötelező távolság betartása és a védőmaszk viselése mellett.
A zárt körű rendezvényeken (esküvők, keresztelők stb.) való részvétel is zöldigazolványhoz kötött, az ilyen jellegű rendezvények legtöbb 200 személy részvételével bonyolíthatóak le zárt területen, és személyenként legkevesebb 2 négyzetméteres területet kell biztosítani a résztvevőknek. A felnőtteknek szóló képzések és műhelymunkák, illetve konferenciák szervezése esetén is feltétel lesz az igazolvány. Ezeken az eseményeken a meghatározott létszám legtöbb 150 fő zárt területen, és maximum 200 fő szabadtéren. A védőmaszk viselése ebben az esetben is kötelező, ugyanakkor egyenként 2 négyzetméter területet szükséges biztosítani a résztvevőknek.
Kötelezően fel kell mutatniuk a zöldigazolványukat továbbá azon személyeknek, akik találkozókon és tüntetéseken vesznek részt, ezeken az eseményeken 100 fő részvétele a megengedett. Az éttermek és kávézók kinti és zárt terei is legtöbb 50 százalékos kapacitással működhetnek hajnali 5 és éjszaka 2 óra között, a bárok és éjszakai klubok pedig legtöbb 30 százalékos működési kapacitással tarthatnak nyitva, ugyancsak 5 és 2 óra között. Az ott tartózkodóknak pedig kötelezően rendelkezniük kell zöldigazolvánnyal. A szerencsejáték-termek, a fedett uszodák és a zárt térben lévő, gyermekek számára kialakított játszótermek is csupán 50 százalékos működési kapacitással fogadhatják a vendégeket, és ezen tevékenységek esetén is kötelezővé válik a zöldtanúsítvány felmutatása. Mindezek mellett érvényben maradnak továbbra is a járvány terjedésének megfékezését célzó általános egészségügyi szabályozások is a megyeszékhelyen – jelezte a városháza.
Szünetel a Kori&úszás program
Csíkszereda Polgármesteri Hivatala a koronavírus terjedése miatt – megelőző jelleggel –ideiglenesen felfüggeszti az iskolai Kori&úszás programot. Az úszást már hétfő délután sem tartják meg az oktatók, keddtől pedig a korcsolyázás is szünetel. A népszerű programok akkor indulnak újra, amikor Csíkszeredában a fertőzöttségi arány 2 ezrelék alá csökken.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
3 hozzászólás