
Lesz mint meséljek az unokámnak, mondta ez a férfi, akit Arafat oltott be
Fotó: Rab Zoltán
Szombaton Balavásáron, vasárnap Alsóbölkényben állomásozik az Országos Rohammentő-szolgálat (SMURD) mobil oltóközpontja, lehetőséget adva a vidékieknek, hogy településükön adassák be a koronavírus elleni védőoltást. Balavásáron Raed Arafat belügyi államtitkár is beadott néhány vakcinát, hangsúlyozva, büszke arra, hogy a Maros megyeiek fontosnak tartják a védőoltást.
2021. május 22., 14:552021. május 22., 14:55
Balavásár polgármestere, Varga Adorján a Székelyhonnak elmondta, hogy már az év elejétől tárgyalásokat folytattak a közegészségügyi igazgatósággal és a prefektúrával, mert szerették volna, hogy a nagyközségben is legyen egy oltóközpont. Erre nem adódott lehetőség, és az elmúlt időszakban sokan Erdőszentgyörgyön vagy Marosvásárhelyen oltatták be magukat.
De a kisebb falvakban élő idős személyek is szerettek volna megkapni a védőoltást, így kérték, hogy hozzanak mobilt oltóközpontot Balavásárra. Mint a polgármester elmondta, 170 személy iratkozott fel, de azonkívül is jöttek többen már a délelőtt folyamán is. Iskolabusszal és a rohammentő-szolgálat (SMURD) kisbuszaival szállítják a helyszínre a távolabbi falvakból az idősebbeket.
A mobil oltóközpont holnap Alsóbölkényben lesz
Fotó: Rab Zoltán
Balavásár községhez hat település tartozik: a községközpont mellett Egrestő, Kend, Fületelke, Szentdemeter, Szénaverős. A közég összlakossága 4800, az elmúlt másfél évben egyetlen alkalommal volt piros fertőzöttségi besorolása a nagyközségnek, jelenleg zöld.
Raed Arafat szerint a járványnak nincs vége
Fotó: Rab Zoltán
Ottjártunkkor éppen két kisbusz is érkezett idősebb személyekkel.
Zökkenőmentesen és gyorsan zajlott az oltás
Fotó: Rab Zoltán
Volt, aki azért tartotta fontosnak a koronavírus elleni oltás beadatását, hogy nyugodtan találkozhasson unokáival, volt, akinek háziorvosa javasolta, hogy oltassa be magát. Többen mondták, örvendenek, hogy buszt is biztosítottak számukra, hiszen másképp nem lett volna lehetőségük eljönni szombaton a mobil oltóközponthoz.
Varga Adorján Balavásár polgármestere elégedett
Fotó: Rab Zoltán
A vidéki lakosság beoltásában rendkívül fontosak a mobil oltóközpontok – hangsúlyozta Raed Arafat belügyi államtitkár, aki szerint Maros megye lakossága pozitívan válaszolt azon felhívásukra, hogy oltassák be magukat és örömét fejezte ki, hogy a megye vezetősége, de a polgármester is fontosnak tartotta az emberek egészségét, és igényelték a buszban kialakított oltóközpontokat. Erre továbbra is lehetőség van,
Az önkéntesek segítettek kitölteni a nyilatkozatokat
Fotó: Rab Zoltán
Maros megyében ezen a hétvégén Segesváron szerveztek oltásmaratont, ahol pénteken délután 450 személy kapta meg a vakcinát, és szombaton délelőtt is sorok alakultak kis az oltóközpontnál. Az érdeklődők szombaton este 8 óráig, vasárnap 8-22 óra között programálás nélkül beoltathatják magukat.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!