
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Szünetelni fog a vízszolgáltatás Bögöz községben, Boldogfalván és Székelyudvarhely néhány utcájában pénteken 9 és 15 óra között.
2023. május 11., 12:292023. május 11., 12:29
Ivóvízvezetékre való rácsatlakozási munkálatok miatt szünetelni fog a vízszolgáltatás, valamint nyomásingadozásra lehet számítani pénteken 9-15 óra között Székelyudvarhelyen a II. Rákóczi Ferenc utcában a 90-es házszámtól a 130-as számig, illetve a Budvár utcában a 47-es házszámtól a 88-ig.
Ezen felül Felsőboldogfalván és Bögöz községben is szünetelni fog a vízellátás – értesíti az udvarhelyszéki lakókat Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala Facebook-bejegyzésben.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
Nem csak hó és fagy, de megerősödő széllökések is jelzik, valóban megérkezett a hideg térségünkbe. Keddig nem is fog változni az időjárás.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
szóljon hozzá!