
Fotó: László Ildikó
A székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának felújítása során elkövetett szabálysértések felelőseit meg fogják büntetni – áll a Hargita megyei prefektúra csütörtöki közleményében, amelyet a mai ülés után adtak ki.
2024. január 18., 20:562024. január 18., 20:56
Január 18-án ülésezett az a prefektusi bizottság, amelyet tavaly december 19-én hoztak létre a Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történtek kivizsgálása érdekében. A bizottság tagjai – különböző intézményeket képviselve – bemutatták, hogy mire jutottak az elmúlt tíz napban végzett vizsgálataik során.
A prefektúra honlapján olvasható román közleményből megtudhatjuk, Hargita Megye Tanácsa azt vizsgálta, hogy a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal hogyan bocsátotta ki az építkezési engedélyeket. A brassói műemlékvédelmi bizottság megkapta jóváhagyásra azt az iratcsomót, amelyet az épület tulajdonosa a megyei tanács támogatásával állíttatott össze, és amelynek célja a bentlakás épületének megerősítése.

Szemmel láthatóan elkezdődtek az állagmegőrzési munkálatok a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium beomlott bentlakásánál: első lépésként a kiásott sánc betöméséhez látott hozzá a kivitelező.
A közlemény kitér arra, hogy a Hargita megyei építkezési felügyelőség beszámolója szerint az épület megerősítési munkálatai jelenleg is zajlanak, és folyamatosan eltávolítják azokat a törmelékeket, amelyek a falomlás következtében keletkeztek. A munkálatok során a fal mellé ásott sáncot betonnal töltötték fel.
Az ülésen elhangzott, hogy ellenőrizték azt a céget, amely összeállította a bentlakás felújításának műszaki tervét és vizsgálódtak a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatalban is. A begyűjtött adatokat jegyzőkönyvbe rögzítették és eljuttatták az illetékes ügyészhez.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
Elérte a 30 százalékot a munkálatok készültségi szintje a Nagyszeben–Pitești autópálya (A1) Bojca 1. alagútjánál – közölte hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2300 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
1 hozzászólás