
Fotó: Erdélyi Vitézi Rend
Ünnepélyes vitézavatást tartott Csíkszeredában az Erdélyi Vitézi Rend. A református templomban 13 személyt avattak vitézzé, közöttük a 93 éves csíkszentkirályi Benedek Ferencet, aki a második világháború időszakában orosz hadifogságba esett.
2019. június 15., 18:022019. június 15., 18:02
2019. június 15., 18:032019. június 15., 18:03
Minden évben más térségben tartja ünnepélyes vitézavatóját a Csíkszéket, Orbaiszéket és Sepsiszéket tömörítő Erdélyi Vitézi Rend. Idén előbbin volt a sor, így a rend Csíkszeredában szervezte meg az avatóünnepséget.
Az eseményt egy ünnepélyes bevonulással nyitották meg, ezt szentmise követte, majd a huszárok közbenjárásával az előírásoknak megfelelően tartották meg a vitézzé avatást, a koronaőrök kíséretében jelen lévő Szent Korona hiteles másolata előtt.
egyiküket pedig külön kiemelték a szervezők.
A 93 éves csíkszentkirályi Benedek Ferenc azért részesült megkülönböztetett figyelemben, mert
Az idős férfi a második világháborúban szolgált, majd orosz hadifogságba esett.
Benedek Ferenc 1944-ben Kolozsváron kapott leventekatonai kiképzést, itt fogták el az oroszok október 9-én. Négy év alatt hat lágerben volt fogoly. 1948. június 24-én ért haza Csíkszentkirályra három év és nyolc hónap szovjet fogság után.
A szombati esemény az ünnepi istentiszteletet és vitézavatást követően díszebéddel ért véget.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
Rosszindulatú daganatos betegséggel küzd Ákos. Az 58 éves énekes közleményben tudatta, hogy idén tavasszal egy rutinvizsgálat során pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak nála. A szükséges műtéten már átesett, állapota stabil, jelenleg otthon lábadozik.
Július elsejével életbe lépett a 150 eurónál kisebb értékű, unión kívülről érkező e-kereskedelmi csomagokra vonatkozó vámmentesség eltörlését előíró jogszabály.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
szóljon hozzá!