
Fotó: Pinti Attila
Gyakran csak gumicsizmával lehet megközelíteni a zsögödi borvízforrást, sokszor eldugul a lefolyója, emiatt a csorgónál feltelik vízzel a forrásnál. A csíkszeredai önkormányzat kénytelen emiatt rendszeresen ellenőrizni és kitakarítattni a lefolyót.
2024. október 11., 11:592024. október 11., 11:59
2024. október 11., 13:032024. október 11., 13:03
„Hatvan éve járok ide borvízért. Jó hűvös pincében sokáig eláll” – válaszolta kérdésünkre az egyik helybéli idős férfi, akivel a zsögödi borvízforrásnál találkoztunk. Miközben szerre töltögette vízzel a palackjait, elmondta:
Fotó: Pinti Attila
„Ami megvan, azt nem tudjuk megbecsülni” – morfondírozott. Hozzátette, hogy a szemetelés miatt dugul el legtöbbször a lefolyó.
– ezt már egy szintén közelben lakó nő mondta, aki ugyancsak több palackkal érkezett a helyszínre borvízért. Egyetértett azzal, hogy
Megmutatta, hogy bokánál is magasabban áll a víz, amikor felgyűl a csorgónál.
Fotó: Pinti Attila
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere elismerte, hogy
„Megoldásként rendszeresen kitakarítjuk a lefolyót, amint észleljük a dugulást. Hetente végzünk ellenőrzéseket” – válaszolta.
Fotó: Pinti Attila
Mint korábban beszámoltunk róla, a Borvizek Útja projekt részeként újították fel 2011-ben a zsögödi borvízforrást és környékét, ekkor készült el az új forrásház, új csorgókat alakítottak ki, rendezték a zöldövezetet, sétányokat alakítottak ki, filagória épült, padokat helyeztek el.
Rá két évre már előbukkant a felgyülemlő víz problémája, és azóta is sokszor eldugul a forrás lefolyója.

Rendszeresen feltelik vízzel a csíkzsögödi borvízforrás előtti rész, mivel eldugulnak a lefolyók az összegyűlt szemét miatt. Ez nemrég újra megtörtént, a csíkszeredai polgármesteri hivatalnak kellett szivattyúzással megközelíthetővé tennie a kutat.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
szóljon hozzá!