
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Fagypont alatti hőmérséklettel búcsúzik január a legtöbb székelyföldi településen. Természetesen ezúttal is Csíkszeredában volt a leghidegebb.
2025. január 31., 08:402025. január 31., 08:40
2025. január 31., 08:452025. január 31., 08:45
Az Országos Meteorológiai Igazgatóság a legalacsonyabb hőmérsékleti értékeket összesítő hőtérképén az látszik, hogy ismét Csíkszeredában volt a leghidegebb az egész országban, itt mínusz 5,9 Celsius-fokot regisztráltak péntek hajnalban.
Maroshévízen mínusz 3,4 Celsius-fokot, Gyergyóalfaluban mínusz 3,3 Celsius-fokot, Bodzafordulón mínusz 2,7 Celsius-fokot, míg Székelyudvarhelyen mínusz 1,6 Celcius-fokot regisztráltak.
Érdekesség, hogy a Bucsin kimaradt a „fagyból” ott ugyanis nem süllyedt a hőmérséklet fagypont alá péntekre virradóra, ugyanis 1,5 Celsius-fok volt az ott regisztrált legalacsonyabb hőmérsékleti érték.

Az elmúlt napokban jelentősen megenyhült az idő, mintha január végén beköszöntött volna a tavasz.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
szóljon hozzá!