
Fotó: Csató Andrea
Az elmúlt napokban jelentősen megenyhült az idő, mintha január végén beköszöntött volna a tavasz. A hőmérséklet csúcsértéke a múlt hét közepén még 0 Celsius-fok körül alakult, de az érkező igen enyhe léghullámok hatására az elmúlt öt nap átlaghőmérséklete 8–10 fokkal haladta meg a szokásos értéket.
2025. január 30., 20:002025. január 30., 20:00
A kártevők és kórokozók gyérüléséhez tartós mínusz 10 fok alatti fagyra lenne szükség, ez idén télen még nem nagyon volt jellemző, sőt – agrometeorológiai megfigyelések szerint – az enyhe napokon egyes kártevők már támadásba is lendültek.
A korán virágzó gyümölcsfák immár kényszernyugalmi állapotban vannak, az egy hétig tartó igen enyhe idő pedig nagyon veszélyes, mert túl korán megindulhat a nedvkeringésük és az esetleges komolyabb tél végi, tavaszi fagyok súlyos károkat okozhatnak.
majd a hét végétől északi áramlással egyre hidegebb, de többnyire száraz léghullámok érkeznek, számottevő csapadék a jövő hét közepéig nem várható. A hét végén fokozatosan mérséklődik a nappali felmelegedés Erdély-szerte,
A következő hét végére ismét egy kis felmelegedés várható, napközben 6 fokos regionális átlaggal az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.

Közzétette kéthetes időjárás-előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. Január 27. és február 9. között lesz fent és lent, pontosan ilyen sorrendben.
Az Apple TV-nél készült el, és futott be év végére 2025 egyik legjobb sorozata, a Pluribus. Vince Gilligan új folytatásos története egy meglehetősen egyedi apokalipszist tár a szemünk elé. Kritika.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték szombaton a câmpinai Vasile Lascăr Rendőrképző Iskola egyik alkalmazottját, akit egy diák ellen elkövetett nemi erőszak kísérletével gyanúsítanak.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
szóljon hozzá!