
Valós kórteremben hologramonként jelennek meg a páciensek
Fotó: Haáz Vince
Háromszázmillió euró értékű szerződést írtak alá pénteken kora délután Marosvásárhelyen az egészségügyi intézmények vezetői az egészségügyi miniszter jelenlétében. Kolozsvári, besztercei, gyulafehérvári és marosvásárhelyi nagyberuházások fognak elkezdődni, új kórházak, vagy kórházi szárnyak épülnek. Az egészségügyi miniszter jelenlétét kihasználva az orvosi egyetem vezetősége bemutatta a Virtuális Oktatási Központot, ahol a legmodernebb virtuális programok segítségével tanulnak a diákok.
2023. március 17., 18:462023. március 17., 18:46
Az orvosi egyetem rektorának meghívására érkezett pénteken Marosvásárhelyre Alexandru Rafila egészségügyi miniszter, aki elsősorban azért jött, hogy
Marosvásárhelyen 105 millió euróból szívkórház és transzplantációs intézet épült. A szívkórház menedzsere, Mariana Ciorba – aki aláírta a nagyberuházásról szóló szerződést – szűkszavúan csak annyit mondott, hogy
A virtuális világ az orvoslásban is helyet kapott
Fotó: Haáz Vince
Besztercén a sürgősségi kórház új szárnyat kap majd 82 millió euró értékben. A szerződést Emil Radu Moldovan megyei tanácselnök írta alá, aki húsz percen keresztül olvasta fel, hogy mi mindent fognak elkészíteni az uniós pénzalapból és milyen fejlesztéseket terveztek.
A kolozsvári idegsebészeti kórház az átszervezésre és új szárny megépítésre 39 millió eurót kap. A kórház vezetője, Stelian Florian professzor rövid beszéde alatt azt emelte ki, hogy
Nem egyetemisták, politikusok és egészségügyi szakemberek
Fotó: Haáz Vince
A gyulafehérvári sürgősségi kórházhoz a hozzá tartozó onkológia klinika átszervezésére és sebészeti klinika létrehozása 47 millió eurót kap, ez a beruházás, az egészségügyi intézmény vezetője szerint nagy előrelépés lesz és megfelelő küldeményeket teremt majd a betegek ellátására, gyógyítására.
Alexandru Rafila miniszter arról beszélt, hogy a PNRR alapok kiírásakor figyelembe vették, hogy
Nem egyetemisták, politikusok és egészségügyi szakemberek
Fotó: Haáz Vince
A tervek szerint a most aláírt szerződésekben szereplő beruházásokat 2026 június végéig fel kell avatni, működésbe kell helyezni. A politikus beszélt arról is, hogy
A szerződések aláírása nagy érdeklődésre tartott számot
Fotó: Haáz Vince
A szerződések aláírása után az egészségügyi miniszter megláttogatta az orvosi egyetem volt ebédlőjében kialakított Virtuális Oktatási Központot. Itt, a videójátékokhoz hasonló virtuális világ tárul az orvosis egyetemisták elé, ami azt jelenti, hogy
A szerződések aláírása nagy érdeklődésre tartott számot
Fotó: Haáz Vince
Az egészségügyi miniszter is feltette a virtuális szemüveget és megvizsgált egy beteget. Mindazt, amit ő látott a szemüvegben, a közönség látta kivetítve. Az egyetem képviselői szerint 17 különböző betegségben szenvedő virtuális beteget kezelhetnek az egyetemisták, akik nagyon kedvelik ezt az oktatási formát.
A miniszter, egy politikus és egy egészségügyi szakember
Fotó: Haáz Vince
Mariana Ciorba a marosvásárhelyi szívkórház menedzsere írta alá a szerződést
Fotó: Haáz Vince
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szikladarabokat helyeztek ki Temesvár egyes utcáiban a járda szélén lévő zöldterületekre, hogy megakadályozzák a parkolást. Vannak, akik kifogásolják az intézkedést.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
szóljon hozzá!