
Fotó: Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség
Villanyoszlopok dőltek ki a szeles időjárásban Székelyudvarhelyen csütörtök délelőtt, az eset következtében lezártak egy útszakaszt.
2024. március 28., 12:102024. március 28., 12:10
Hat villanyoszlop dőlt ki a Keresztvápa utcában Székelyudvarhelyen – tudtuk meg László Szabolcstól, a helyi rendőrség vezetőjétől. A fenyőből készült villanyoszlopok egyike az úttestre dőlve teljesen elzárta az utat az autósforgalom elől. A helyi rendőrség vezetője rámutatott, az áramszolgáltató szakcég munkatársai
A Keresztvápa utca érintett szakaszát a helyi rendőrök ideiglenesen lezárták, ugyanis a kidőlt oszlopok áram alatt vannak, így veszélyt jelenthetnek, ameddig az áramszolgáltató illetékesei nem teszik meg a megfelelő lépéseket.
László Szabolcs rávilágított arra is, hogy az érintett utca áramhálózata nem a városháza ügykezelésébe tartozik, a kidőlt, elkorhadt faoszlopok pótlását az ott lakóknak kell megoldaniuk.
A Keresztvápa utcában egyébként nem példanélküli az eset, 2020 nyarán is arról számoltunk be, hogy egy fa villanyoszlop dőlt az útra a helyszínen.
Tojást festenek, kalácsot sütnek és sokan ma is eljárnak locsolni a Székelyhon olvasói közül. A húsvéti kvízre adott válaszok alapján az is látszik, hogy az ünnepi hagyományok továbbra is fontosak, még ha az egyes szokások megélése családonként el is tér.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
szóljon hozzá!