
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Villám csapott egy lakóházba Csíkvacsárcsiban, fa dőlt az úttestre Csíkszereda és Székelyudvarhely között, Csíkszeredában pedig egy autóra borult a fa. Több helyszínen is kárt okozott a csütörtök este hirtelen jött vihar Hargita megyében.
2021. augusztus 05., 22:592021. augusztus 05., 22:59
2021. augusztus 06., 20:212021. augusztus 06., 20:21
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint Csíkvacsárcsiban egy lakóházba csapott a villám, az esethez a helyi önkéntes tűzoltók mellett a csíkszeredai hivatásos tűzoltóság egy egysége is kivonult. Egyébként múlt szombaton szintén Csíkvacsárcsiban egy csűrbe csapott a villám, tüzet okozva.
Csíkszeredában egy autóra borult a fa, a helyszínre a tűzoltóság szállt ki.
A Csíkszereda és Székelyudvarhely közötti 13A jelzésű országútra is kidőlt egy fa (a Domb-kanyar előtt), egy ideig fél sávon lehetett közlekedni, azt követően az Országos Útügyi Igazgatóság munkatársai takarították el azt. Ugyanakkor villám csapott egy fába Szépvízen, a helyi önkéntes tűzoltók biztosították a helyszínt.
Balánbányán közepes feszültségű vezetékre dőlt a fa, Székelyszentkirályon pedig elszakad egy elektromos kábel a vihar következtében. Mindkét esetben az áramszolgáltató munkatársai a helyszínen dolgoznak a probléma megoldásán.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!