
A székelyudvarhelyi képviselő-testület továbbra sem támogatja az ügyvédfogadást a szejkefürdői ügyben
Fotó: Erdély Bálint Előd
Adókedvezményeket szavaztak meg, valamint egy terv elkészítését is jóváhagyták a Székelytámadt-vár felújításával kapcsolatban csütörtöki ülésükön a székelyudvarhelyi önkormányzati képviselők. A testület egyes tagjai továbbra sem helyeselték, hogy ügyvédet fogadjon a polgármesteri hivatal a Szejkefürdőn kiépített ivó- és szennyvízhálózat peres ügyében.
2020. július 30., 19:252020. július 30., 19:25
Nem fogadta el a Szejkefürdőn kiépített ivó- és szennyvízhálózat átvételét és kifizetését az ebből a célból összeállított bizottság, mivel a tagok szerint a kivitelező Macops Kft. nem a kijelölt nyomvonalon helyezte a földbe a vezetékeket és többletköltség is keletkezett. Ezt a jegyzőkönyvet támadta meg a bíróságon a vállalkozó, Gálfi Árpád polgármester pedig immár ötödjére terjesztett elő határozattervezetet, hogy ügyvédet fogadhassanak a peres ügyben a város képviseletére.
Noha korábban ezzel nem értett egyet az önkormányzati képviselők jó része, most módosító javaslatot terjesztett elő Mike Levente polgári pártos tanácsos, amelyben kérte, hogy legtöbb háromezer lejre korlátozzák a tárgyalások szakaszonkénti díját. Ezt az előterjesztő is elfogadta, ám az RMDSZ-frakciónak így sem tetszett az elképzelés, ezért szavazáskor tartózkodtak, így továbbra sincs jóváhagyva a tervezet.
Hajdó Csaba (EMNP) képviselő a különfélékben kérte, keressék meg a módját, hogy
hiszen van megoldás. Ezzel egyetértett Gálfi, aki ugyanakkor megjegyezte, hogy polgármesterként a döntés ellenére is fog ügyvédet fogadni a város érdekeinek védelmében.
Szabó Sámuel, a polgármesteri hivatal beruházási osztályának vezetője elmondta, szükség lenne egy úgynevezett koncepciós tervre a Székelytámadt-vár felújításával kapcsolatban. Ezzel egyebek mellett
Ez kisebb vitát szült, de végül elfogadták a képviselők.
Felmerült az is, hogy valaki ingatlant szeretne vásárolni a vár mellett, de nem tudja, hogy a vár felújítása mennyire befolyásolja az ő elképzeléseit. Venczel Attila jegyző elmondta, hogy minden le van írva az urbanisztikai bizonylatban, azt kell igényelni. Az RMDSZ-frakció ugyanakkor azt javasolta, hogy a város vegye meg a területet. Elhangzott, pont ezért van szükség a koncepciós iratra, hogy kiderüljön, érdemes-e megvásárolni.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Területeket adtak át az önkormányzatnak a Csalókán és a Csereháton élő lakók, ahol az utat fogják bővíteni, amit közvagyonba vett az önkormányzat.
Arról is szó esett, hogy hálózati fejlesztéseket tervez a Harvíz Rt. az ivó- és szennyvízhálózati rendszeren. Erre a lakók által befizetett díjból több mint 550 ezer lejt különítettek el. Ezzel is egyetértettek a képviselők – feltétel volt azonban a Nagy-Küküllőn átívelő vezeték kicserélése is, amelyen keresztül „nyersvizet” pumpálnak a tisztítóba.
Jóváhagyták ugyanakkor az egyházi iskoláknak fizetendő 200 ezer lejes bérleti díjat is. A testület ugyanakkor szavatolta azon adók kamatjának eltörlését, amelyek befizetési határideje március 31-ig lejárt.
Ezenkívül arra a tervezetre is igennel szavaztak, amely szerint ötvenszázalékos ingatlanadó-kedvezményt kapnak azok, akik gazdasági tevékenységüket fel kellett függesszék a szükségállapot idején, illetve épületilleték-mentességet, akik állami épületet béreltek és nem dolgozhattak ez idő alatt.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
2 hozzászólás