
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Elsőfokú (sárga jelzésű) fokozott légköri instabilitásra vonatkozó riasztást adott ki csütörtökön 17 megyére az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
2023. június 01., 11:572023. június 01., 11:57
Az előrejelzés szerint csütörtök déltől este 11 óráig a Bánságban, Erdély nyugati, Olténia északi és Munténia északnyugati részében, valamint az Erdélyi-szigethegységben, a Keleti-Kárpátokban és a Kárpát-kanyarban futó záporokra, zivatarokra, viharos szélre kell számítani. Felhőszakadás és jégeső is lehetséges.
A lehulló csapadék mennyisége eléri a 20-25 litert négyzetméterenként, elszigetelten meghaladhatja a 30 litert is – ismerteti az Agerpres.
A következő megyék állnak riasztás alatt: Argeş, Arad, Bihar, Brassó, Buzău, Dâmboviţa, Fehér, Gorj, Hunyad, Kolozs, Kovászna, Krassó-Szörény, Mehedinţi, Prahova, Szeben, Temes és Vâlcea.
A meteorológusok szerint a nap folyamán az ország más részeiben is előfordulhatnak elszigetelten a fenti természeti jelenségek, és arra is figyelmeztetnek, hogy a következő napokban is fokozott lesz a légköri instabilitás a régiók többségében.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!