
Képünk illusztráció
Fotó: Pexels
Idén is megszervezi az AVPS-horgászversenyt a Gyergyószentmiklósi Vadász- és Sporthorgász-egyesület. Az immár ötödik ilyen versenynek ezúttal a gyergyóremetei bogárosi horgásztó ad helyet szombaton.
2024. május 22., 19:272024. május 22., 19:27
A versenyre nem csak gyergyói horgászokat várnak, szívesen látnak mindenkit, aki próbára tenné az ügyességét. Amint a szervezők felhívásában olvasható, a verseny úszóskategóriában lesz megrendezve. Ragadozó és békés halak is foghatók, azaz harcsa, csuka, sügér, balin, ponty, amur, kárász, dévér, bodorka, keszeg és egyenek is.
Az első három versenyzőt gyerek, valamint felnőtt (férfi és női) kategóriákban a fogott halak súlya szerint fogják díjazni,
különdíjat kap a legnagyobb hal kifogója,
a legfiatalabb és legidősebb horgász is.
Május 25-én, szombaton 7 és 7.30 között lesz a gyülekező, majd a sorsolás és a helyek elfoglalása után 8.30 és 14.30 között zajlik a horgászat. Egyszerre egy bottal, egy horoggal és kizárólag úszós módszerrel lehet horgászni.
Bármilyen csali használata engedélyezett, de csak horogra fűzve kínálható fel. A verseny szabályzata szerint pelletkarika vagy hajszálelőke használata nem engedélyezett.
A halak óvásának érdekében haltartó használata kötelező. Jelentkezni május 23-án este 9 óráig lehet a raduly.randor.hr@gmail.com e-mail címen vagy a 0745 019 184-es telefonszámon; itt további információk is kaphatók. A megadott időpont után jelentkezők várólistán korlátozott számban a helyszínen is benevezhetnek.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
Amatőr előadó- és alkotóművészek állnak közönség elé a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központban június 6-án, szombaton. Tehetségüket ezúttal elismert szakemberek előtt is bemutathatják.
Ilie Bolojan szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fogja akadályoztatni az előrehozott választások kiírását, ha ilyen helyzet állna elő.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
szóljon hozzá!