
Fotó: Sony Pictures Entertaintment
A családon belüli erőszakra, mint társadalmi szintű problémára november 26-án 18 órától a Csíki Moziban ingyenesen vetített Velünk véget ér című filmmel, és az azt követő panelbeszélgetéssel próbálják felhívni a közvélemény figyelmét.
2024. november 25., 15:202024. november 25., 15:20
2024. november 25., 15:292024. november 25., 15:29
A nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja alkalmából kedden 18 órától a Velünk véget ér című filmet fogják vetíteni a Csíki Moziban, amelyre a belépés ingyenes lesz.

Bár a Blake Lively főszereplésével készült film nem kavart akkora port, amire előzetesen számítani lehetett, így sem szégyenkezhet, hiszen az alapjául szolgáló könyv olvasóinak jelentős részét becsábította a mozikba.
A vetítést követően panelbeszélgetést tartanak a társadalmi problémát boncolgató témáról. „A kritikusok szerint
– idéztek egy filmkritikát a szervezők a meghívóban. Mint írták, a panelbeszélgetésen Buzás Beáta kommunikációs szakember moderálásával Simó Irma klinikai pszichológus, az Áradat Egyesület szakmai vezetője, Köllő Ildikó filmrendező, Kozma Attila színművész, valamint Becze Tihamér, a székely jégkorong büszkesége példát mutatnak: a bántalmazás nem magánügy, beszélni kell róla.
A cél a tudatosítás, hogy van kiút a bántalmazás ördögi köréből. „A bántalmazottakat segítségkérésre, a szemtanukat pedig arra bátorítjuk, hogy merjék jelenteni – akár névtelenül is – azokat az eseteket, melyekről tudomásuk van” –hívták fel a figyelmet a szervezők.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
Idén várhatóan nem vonnak be új csomagolóanyagokat a betétdíjas rendszerbe (SGR) – nyilatkozta csütörtökön az ezt működtető RetuRo vállalat kommunikációs igazgatója.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
szóljon hozzá!