
Fotó: Gov.ro
Vasárnapra tárgyalni hívta a tanügyi szakszervezeteket a kormánypalotába – jelentette be Nicolae Ciucă kormányfő, a liberális párt elnöke szombaton.
2023. május 20., 16:542023. május 20., 16:54
A kormányfőcserével kapcsolatban a PNL már világosan jelezte, hogy a politikum érdeklődési köre és prioritása itt nagyon eltávolodhat attól, amit a lakosság jelenleg prioritásként él meg, emiatt is kérte a párt a PSD-vel kötött egyezmény szigorú betartását, és a tisztségek elosztása körüli vita elkerülését – szögezi le Nicolae Ciucă a PNL szombati közleményében, amelyet az Agerpres szemléz.
„Következésképpen a PNL megismétli, hogy a munkaügyi minisztérium a koalíció teljes támogatását élvezi az egységes bértörvény és a különnyugdíjak reformjának a lehető legrövidebb időn belüli megvalósítása érdekében. A PNL azt szeretné, hogy a tanárok követelései és a különnyugdíjak problémája egyaránt sürgősen megoldódna” – állítja Ciucă. A kormányfő nyomatékosítja továbbá, hogy
A kormányfő azt is bejelentette, hogy vasárnap 12 órára hívta meg tárgyalni a kormánypalotába a szakszervezetek képviselőit.
A miniszterelnök azt követően nyilatkozott, hogy Marcel Ciolacu, a Szociáldemokrata Párt elnöke Facebook-bejegyzésben kijelentette, úgy véli, hogy a leendő kabinetről szóló tárgyalásokat fel kell függeszteni mindaddig, amíg a szakszervezetek követelései, illetve a különnyugdíjak reformja nem oldódik meg.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.
A jövőben hivatalos polgárőrséget hoz létre a kászonaltízi önkormányzat, ugyanis az elmúlt időszakban történt kászonjakabfalvi gyújtogatások után belátták: szükség van a járőrőrözésekre. Addig is önkéntes alapon már elkezdték a tevékenységet.
Eddig csaknem 150 tonna pirotechnikai eszközt koboztak el a hatóságok a Tűzijáték elnevezésű országos akció során.
A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) 2026-ban 250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi – közölte szerdán a Facebook-oldalán Cristian Pistol.
Az igazi havazás még várat magára Gyergyó térségének nagy részén, emiatt a korábbi évekhez képest valamivel kevesebb vendég érkezik Gyergyószékre szilveszterezni. A sípályákon a hóágyúzás segítségével ezekben a napokban indul az élet.
Téli útviszonyok jellemzik Hargita megye egyes térségeit december 31-én. Székelyudvarhely és Székelykeresztúr környékén jelenleg havazik, míg a Csíki- és a Gyergyói-medencében egyelőre elmaradt a hóesés.
Az év végi és újévi szabadnapok biztonsága érdekében fokozott rendőri jelenlét lesz tapasztalható a Kovászna megyében. A hatóságok arra kérik a lakosságot, hogy felelősségteljes magatartással járuljanak hozzá a közrend és a közbiztonság fenntartásához.
szóljon hozzá!