
Fényárban a park
Fotó: Csató Andrea
Vasárnap utoljára van nyitva a Székelyudvarhelyen a karácsonyi vásár, a záróesten sem marad fellépő nélkül a színpad, de azt megelőzően, 17 órától a negyedik gyertyát is meggyújtják a város több pontján.
2024. december 22., 14:252024. december 22., 14:25
2024. december 27., 10:422024. december 27., 10:42
Utolsó alkalommal tart nyitva vasárnap a székelyudvarhelyi karácsonyi vásár. Advent negyedik vasárnapján a többszörös eMeRTon- és Liszt Ferenc-díjas Herczku Ágnes népdalénekes és a bolgár születésű Nikola Parov, az egyik legismertebb magyarországi népzenész ünnepi koncertje lesz hallható 18 órától – olvasható a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Ugyanakkor több helyszínen, a Bethlen-negyedi parkban, a Márton Áron téren, a Csereháton és a szépkorúak házánál is meggyújtják az adventi koszorúk negyedik gyertyáját 17 órától.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország 14 megyéjében.
Erősödött szerdán a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,42 banival (0,08 százalékkal) 5,2344 lejre csökkent a keddi 5,2386 lejről.
A kiskérődző-pestis miatt nem lehet Maros megyéből az uniós országokba exportálni a bárány- és juhhúst, nem lehet a megyéből kivinni az állatokat, és az áthaladó állatszállítókat is le kell fertőtleníteni. Ez utóbbit a rendőrség ellenőrzi.
Az Európai Unióban 2025-ben 0,1 százalékponttal, 6 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán.
Idén áprilisban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének.
A Zsögödben észlelt medvékről is szó esett a csíkszeredai önkormányzati képviselők rendkívüli ülésén szerdán, a tanácsosok egy digitális fejlesztési projekt és a Szabadság téri tömbházak hőszigetelésének aktualizált költségvetését is jóváhagyták.
szóljon hozzá!