
Noha az RMDSZ ellenezte, mégis vontak el a pénzeket egyes beruházásoktól
Fotó: Beliczay László
A beruházásoktól megvontak némi pénzt, és egyelőre nem vásárol buszokat a székelyudvarhelyi önkormányzat – derült ki a képviselők csütörtöki, rendes havi ülésén. Döntöttek ugyanakkor arról is, hogy területet vásárolnak a Cseplesztetőn, valamint közvagyonba helyezték át a Kerekerdő irányába vezető út egy részét.
2021. július 29., 16:582021. július 29., 16:58
2021. július 29., 17:492021. július 29., 17:49
Összesen 339 ezer lejt utalt az önkormányzatnak az egészségügyi minisztérium, amelyet a kórház fog megkapni, így inkubátorokkal gazdagodhat az újszülöttosztály – derült ki az önkormányzati képviselők csütörtöki ülésén.
Összességében 1,22 millió lejjel bővítik a beruházási keretet, ugyanakkor 2,24 millió lejt vonnának el onnan – hangzott el az eredeti előterjesztés.
Szakács Tibor RMDSZ-es képviselő ismét elmondta frakciója sajtótájékoztatón hangoztatott kifogásait az elképzelésekkel kapcsolatban. Eszerint ők nem támogatják, hogy pénzeket vonjanak el a beruházásoktól, hiszen ez azt jelzi, hogy több nagy projekt sem tud elkezdődni idén.

Nem ért egyet a székelyudvarhelyi önkormányzat RMDSZ-frakciója azzal a költségvetés-módosítási javaslattal, amelynek részeként beruházásoktól vonnának el forrásokat. Azzal sem, hogy a Budapestről adományként kapott buszokat megvenné az önkormányzat az Urbana Rt-től.
Azt is elutasítják, hogy a város 263 ezer lej értékben az Urbana Rt.-től – meglátásuk szerint – használhatatlan buszokat vásároljon. Péter Balázs, a Szabad Emberek Pártjának (POL) képviselője rövid szünetet kért, majd a frakció módosító javaslattal állt elő, miszerint
Az erre szánt összeget pedig az Ugron Gábor utca felújítására fordítják, eredeti rendeltetése szerint. Ezt ugyan támogatta az ellenzék is, de összességében nem értettek egyet a beruházásra szánt összegek csorbításával. Utóbbiról Gálfi Árpád elmondta, 2023-ig kell elköltsék a pályázati pénzeket, és azon lesznek, hogy az így is legyen. Végül megtörtént a költségvetés-módosítás a többségben lévő POL-os képviselők szavazatainak köszönhetően.
Fotó: Beliczay László
Közvagyonba helyezték át a Szentimre utca végétől a Kerekerdő irányába haladó út háromkilométeres szakaszát, ahol egyébként felújítást terveznek Székelyudvarhely, Felsőboldogfalva és Homoródszentmárton együttműködésével. A tervek szerint
Összesen 7508 négyzetméteres területet vásárol az önkormányzat a Cseplesztetőn, ahol víztározót építenek. Erre nagyjából 330 ezer lejt költenek. Mindemellett vízvédelmi tervet fogadtak el a képviselők, amelynek célja a nitrátszennyeződés megelőzése.
Három ingatlant egyesítettek a Budvár utcában, ahol egy új inkubátorházat hoznának létre. Új utcát is elneveztek a bethlenfalvi részen, amely ezentúl a Szénakert nevet viseli. Mindemellett a sportminiszter felkérésének eleget téve irodát biztosítottak a Székelyudvarhelyi Sportklub létrehozásához a volt UCECOM épületében.
Fotó: Beliczay László
Dávid Endre RMDSZ-es képviselő arról érdeklődött a különfélékben, hogy hol tartanak a város címerének elfogadtatásával, hiszen Cseke Attila fejlesztési miniszter támogatásáról biztosította az ügyet. Venczel Attila főjegyző közölte, ezt központi szinten már közvitára bocsátották. A szövetségiek kérdésére Pálfi Kinga alpolgármester rámutatott, már leadták a dokumentációt, amellyel a Kipi-Kopi Napköziotthon udvarán elképzelt bölcsőde megépítésére pályáznak kormánypénzért.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
Elérte a 30 százalékot a munkálatok készültségi szintje a Nagyszeben–Pitești autópálya (A1) Bojca 1. alagútjánál – közölte hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2300 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
Andrew Tate és testvére, Tristan Tate hétfőn várhatóan egy floridai bíróság elé állnak, miközben a brit rendőrség kiadatásukat kéri egy szexuális bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozás keretében – jelentette a dpa.
szóljon hozzá!