Hirdetés
Hirdetés

Vásár és gazdasági fórum nyílt Székelyudvarhelyen

Harmincadik alkalommal nyitotta meg kapuit Székelyudvarhelyen az Őszi Vásár, a régió legnagyobb gazdaságfejlesztéssel kapcsolatos rendezvénye. Az esemény célja egyebek mellett az üzleti kapcsolatok megteremtése, a találkozás, a bizalomépítés és az üzletkötés, de a szórakozni vágyók számára is lesznek programok.

Fülöp-Székely Botond

2023. szeptember 15., 15:592023. szeptember 15., 15:59

2023. szeptember 15., 16:122023. szeptember 15., 16:12

Vásáron, gazdasági fórumon, koncerteken, borfesztiválon is részt vehetnek az érdeklődők •  Fotó: László Ildikó

Vásáron, gazdasági fórumon, koncerteken, borfesztiválon is részt vehetnek az érdeklődők

Fotó: László Ildikó

Harmincadik alkalommal nyitotta meg kapuit Székelyudvarhelyen az Őszi Vásár, a régió legnagyobb gazdaságfejlesztéssel kapcsolatos rendezvénye. Az esemény célja egyebek mellett az üzleti kapcsolatok megteremtése, a találkozás, a bizalomépítés és az üzletkötés, de a szórakozni vágyók számára is lesznek programok.

Fülöp-Székely Botond

2023. szeptember 15., 15:592023. szeptember 15., 15:59

2023. szeptember 15., 16:122023. szeptember 15., 16:12

Vásáron, gazdasági fórumon, koncerteken, borfesztiválon is részt vehetnek az érdeklődők •  Fotó: László Ildikó

Vásáron, gazdasági fórumon, koncerteken, borfesztiválon is részt vehetnek az érdeklődők

Fotó: László Ildikó

„Az itt létrejött üzleti kapcsolatok és együttműködések olyan gazdasági eredményeket hoztak, amelyek közvetlenül vagy közvetve a térség gazdasági életének fellendítését segítették” – fogalmazott az Őszi Vásár elmúlt harminc évére visszatekintve Orosz-Pál Levente főszervező. Mint mondta,

az esemény nemcsak egy vásár, hanem egy gazdasági fórum is,

ahol a vállalkozók, szakértők és a térség fejlődéséért elkötelezett szereplők találkozhatnak.

Hirdetés

„Azért gyűltünk össze itt Székelyudvarhelyen, hogy megmutassuk a világnak és önmagunknak, hogy a nehezebb időkben is megmaradt az optimizmusa és bizodalma a székely embernek. Nemcsak a jövőben bízunk, hanem egyre jobban akarjuk a haladást és a fejlődést” – hangsúlyozta. Kijelentette, a rendezvény egyik legnagyobb mozgatórugója volt a térségnek az elmúlt harminc évben, és ezen az úton szeretnének továbbhaladni.

Orosz-Pál Levente köszönőoklevelet nyújt át László Jánosnak •  Fotó: László Ildikó

Orosz-Pál Levente köszönőoklevelet nyújt át László Jánosnak

Fotó: László Ildikó

Ezt követően Orosz-Pál Levente köszönőoklevelet nyújtott át László János üzletembernek, a rendezvény egyik megálmodójának, aki az eltelt évek során folyamatosan támogatta a szervezőket.

László János szerint az a legmeghatóbb, hogy az évtizedek során a rendezvény a város életének része lett. Rámutatott, sokszor mondják a politikusok, hogy Székelyudvarhely vezető gazdasági erő Székelyföldön, ő pedig úgy gondolja, hogy ehhez az Őszi Vásár is hozzájárult. Köszönetét fejezte ki a magyar kormánynak mindenkori támogatásukért, ugyanakkor a rendezvény szervezőinek és azoknak, akik részt vettek a projektben.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Orosz-Pál Levente is köszönetet mondott a támogatóiknak, ugyanakkor kiemelte, hogy a CED Közép-Európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft.-nek köszönhetően

a helyi cégek mellett idén tizenhárom anyaországi vállalat vesz részt a vásáron,

nemzetközivé téve az eseményt.

A legfontosabb erőforrás

Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere közölte, joggal büszke a város a helyi vállalkozókra, hiszen ők a település fejlődésének motorjai: „regionálisan is számottevő teljesítményük az egyik legfontosabb erőforrásunk, továbbá ők biztosítanak munkahelyet sok helyi lakónak”. Hozzátette, az Őszi Vásár azért is fontos, mert információi szerint a tavalyi rendezvényen hárommillió euró értékben kötöttek üzletet a vállalkozók. Felhívta továbbá a figyelmet, hogy

a vásár részeként a Szentimre nevű települések találkozóját is megszervezik,

amelynek részeként szombaton délelőtt tíz órától tartanak mindenki számára nyitott konferenciát a polgármesteri hivatalban.

Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere •  Fotó: László Ildikó

Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere

Fotó: László Ildikó

Borboly Csaba, Hargita Megye tanácsának elnöke hangsúlyozta, az üzleti életben a legfontosabb a találkozás, a bizalomépítés, az esemény pedig lehetőséget biztosít erre.

A jubiláló esemény fővédnökévé Magyar Leventét, az anyaországi külgazdasági és külügyminisztérium miniszter-helyettesét kérték fel – folyatta Orosz-Pál Levente, majd felolvasta a tisztségviselő levelét. Ebben Magyar Levente kijelenti, hogy a Kárpát-medencei magyarság megmaradásának zálogát a közösségek jelentik.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

„Az összefogni, szerveződni és szervezni képes közösségek, amelyek a közös hagyományaikra építve, jövőbe tekintve képesek fellépni és erősödni. A harmincesztendős jubileum kiválóan mutatja, hogy

Idézet
Székelyföld megtartó és összetartó ereje példaként szolgálhat számunkra Kárpát-medence-szerte”

– fogalmaz levelében a helyettes miniszter. Kijelenti, hogy a magyar kormány zászlójára tűzte az anyaország és a határon túli nemzetrészek közötti kapcsolatok megerősítését – erre jó példa az Őszi Vásár rendezvénysorozat.

Szoros kapcsolat

Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának főkonzulja szerint az elmúlt harminc év talán legfontosabb időszaka az utóbbi évtized, hiszen az a nemzetegyesítés időszaka, ami rég nem látott prosperálást eredményezett a külhoni területeken. Szerinte különösen nagy elismerés illeti az Őszi Vásárt, amely a sokszor válságos időszakokban is fennmaradt, és évről évre a térség meghatározó gazdasági eseménye.

Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának főkonzulja •  Fotó: László Ildikó

Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának főkonzulja

Fotó: László Ildikó

Az elmúlt harminc év annak is tanúja, hogy Magyarország és Románia között egyre bővülő gazdasági kapcsolatok vannak.

Románia Magyarország harmadik legfontosabb exportpiaca és a magyar tőke kedvelt befektetési helyszíne

– jelentette ki. Hozzátette, a két ország infrastrukturális összeköttetése rohamtempóban fejlődik az utóbbi időszakban, az évtized végére 12-ről 16-ra nő a két állam közötti határátkelők száma. Hangsúlyozta,

a helyzet még jobb lehetne, ha Románia csatlakozhatna a Schengeni-övezethez – ezt egyébként Magyarország határozottan támogatja.

Megjegyezte, 2016 óta a magyar kormány kiemelt területként kezeli a külhoni magyar területek gazdasági támogatását és megerősítését. Erre egyik legjobb példa a Kárpát-medencei gazdaságfejlesztési program, amely során több tíz milliárd forintot fordítottak a külhoni magyar területek támogatására.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Most a legfontosabb

Csík László, a CED ügyvezető igazgatója közölte, örömére szolgál, hogy már évek óta részt vehetnek az Őszi Vásár megszervezésében, amelynek gazdasági jelentősége talán most a legnagyobb. Utóbbit azzal indokolta, hogy a járványhelyzet következményei, illetve az orosz–ukrán háború soha nem látott gazdasági kihívások elé állítja a vállalkozókat: lecsökkentek vagy megszűntek az eddig ismert ellátási láncok, szinte minden iparágat súlyosan érint az infláció. Az eseményen lehetőség van közös válaszokat adni az említett kihívásokra.

Csík László, a CED ügyvezető igazgatója •  Fotó: László Ildikó

Csík László, a CED ügyvezető igazgatója

Fotó: László Ildikó

A rendezvény méltatását követően Bíró Barna Botond, a Hargita megyei tanács alelnöke felhívta a figyelmet, hogy hamarosan két fontos közbeszerzési eljárást is kezdeményez az intézményük, amelyeken érdemes részt venniük a helyi vállalkozóknak. Az egyik egy nagyjából 100 millió lej értékű projekt, amely során bútorzatot vásárolnak a Hargita megyei tanintézményeknek, a másik pedig 54 elektromos iskolabusz beszerzéséről szól.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 26., péntek

Hol lesz útjavítás idén Maros megyében?

Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.

Hol lesz útjavítás idén Maros megyében?
Hirdetés
2026. június 26., péntek

Érettségi a kánikulában: intézkedésre kérte a tanfelügyelőségeket a minisztérium

Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.

Érettségi a kánikulában: intézkedésre kérte a tanfelügyelőségeket a minisztérium
2026. június 26., péntek

Jávárdi-vízesés: a természet elvette, az emberek visszaadták – videó

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.

Jávárdi-vízesés: a természet elvette, az emberek visszaadták – videó
2026. június 26., péntek

Gábor Rezső a céhes város tizenötödik Pro Urbe díjasa

A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.

Gábor Rezső a céhes város tizenötödik Pro Urbe díjasa
Hirdetés
2026. június 26., péntek

Leggyakrabban a 100 lejes bankjegyeket hamisítják Romániában

A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.

Leggyakrabban a 100 lejes bankjegyeket hamisítják Romániában
2026. június 26., péntek

Levélben küldték a drogot a raboknak

Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.

Levélben küldték a drogot a raboknak
Levélben küldték a drogot a raboknak
2026. június 26., péntek

Levélben küldték a drogot a raboknak

2026. június 26., péntek

Hőségriadó: működik a vízellátás, párakapukat állítanak fel Csíkszeredában

Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.

Hőségriadó: működik a vízellátás, párakapukat állítanak fel Csíkszeredában
Hirdetés
2026. június 26., péntek

A Harvíz Rt. kezeli ezentúl a teljes esővízelvezető-rendszert Csíkszeredában

A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.

A Harvíz Rt. kezeli ezentúl a teljes esővízelvezető-rendszert Csíkszeredában
2026. június 26., péntek

A vonatok késésére is számítani kell a hőség miatt

Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).

A vonatok késésére is számítani kell a hőség miatt
2026. június 26., péntek

PSD: A PNL, az USR és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást

A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.

PSD: A PNL, az USR és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást
Hirdetés