
Fotó: Rab Zoltán
Szinte biztos, hogy a következő tanévben sem működhet önálló iskolaként a marosvásárhelyi római katolikus felekezeti gimnázium, miután a tanügyminisztérium egyetértett a tanfelügyelőséggel: nem indokolt, hogy a katolikus osztályok kiváljanak a Bolyai Farkas Gimnáziumból, és önálló tanintézményként működjenek.
2024. január 30., 17:332024. január 30., 17:33
Kedden, a marosvásárhelyi tanács idei első ülésén sürgősségi napirendként szerepelt a 2024-2025-ös iskolahálózatról szóló tervezet. Mint ismert,
Legutóbb azt kérték, hogy a Bolyai Farkas Gimnáziumhoz csatolt katolikus osztályok válhassanak ki és önálló tanintézményt alkothassanak.
A tanfelügyelőség azonban nem tartotta indokoltnak ezt a kérést, és elutasította. Mivel
A bukaresti illetékeseknek két válaszlehetőségük volt, vagy egyetértenek a tanfelügyelőséggel vagy elfogadják a helyi önkormányzat és a helyi közösség jogos kérését.
Mint Frunda Csenge, az RMDSZ önkormányzati frakcióvezetője az ülésen elmondta,
Más, a városi önkormányzat által kért, szakiskolákra vonatkozó változást sem hagytak jóvá.
Frunda Csenge elmondta, hogy az RMDSZ-es képviselők nem szavazzák meg a tanfelügyelőség által elküldött, a 2024-2025-ös tanévre vonatkozó iskolahálózatot tartalmazó határozattervezetet. Többek között azért, mert az nem tartalmaz választ az önkormányzat azon kérésére, hogy számolják fel a Constantin Brâncuși Szakiskolát. Frunda Csenge azt is hangsúlyozta, hogy
A szavazáskor nem volt elegendő igen voks, így a beterjesztett új iskolahálózati határozattervezet nem fogadták el, a következő tanévben a legutóbbi változat marad érvényes. Ebben a katolikus osztályosok továbbra is a Bolyai Farkas Elméleti Gimnázium részét alkotják.
Újszerű rendezvénnyel örvendezteti meg a sepsiszentgyörgyieket a Kónya Ádám Művelődési ház: bort és kultúrát próbál összebarátkoztatni a kétnapos Háromszéki borestek rendezvény keretén belül.
A közel 15 éve kezdődött hagyományt idén ősszel is folytatja a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: köszönteni fogja az arany- vagy gyémántlakodalmukat ünneplő sepsiszentgyörgyi párokat.
Az államalapítás ünnepén arra a felismerésre emlékezünk, hogy egy ország jövőjét nemcsak vezetők, hanem erős, tartós intézmények teremtik meg – mondta csütörtök esti ünnepi beszédében a köztársasági elnök.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
Megkéselte apját egy 13 éves lány a Temes megyei Bogároson (Bulgăruș), miután a férfi késsel támadt a gyermek édesanyjára – közölte a Temes megyei rendőrség.
1 hozzászólás