
A 132-es megyei úttal párhuzamos szakaszon is kell még dolgozzon a kivitelező
Fotó: Csató Andrea
Pénzeket kell átcsoportosítani, hogy betonsáncokat építhessenek a József útként emlegetett mezei úton Szentegyházán, ezért nem indították még újra a kivitelezést. A munkálatokat viszont idén mindenképp be kell fejezni.
2025. március 18., 12:202025. március 18., 12:20
Két éve kapott egymillió eurós támogatást az Európai Unió Vidéki Beruházások Ügynökségénél (AFIR) pályázó szentegyházi önkormányzat, hogy mezei utakat hozhassanak rendbe a település határában. Ezt követően, a helyzetet újból felmérve, még a munkálatok megkezdése előtt
A beruházás gyakorlatilag két szakasz felújítását tartalmazza, amelyek közül egyik párhuzamosan halad el a 13A jelzésű országúttal a település északi részétől a város adminisztratív határáig. Ez utóbbi nyolc kilométer hosszú szakaszt nevezték el József útnak, hiszen a korábban modernizált Mária útból indul ki. Ezen a részen nagyon sok,
Mindemellett az országút tehermentesítéséhez is hozzájárulnak.
Fotó: Csató Andrea
A munkálatok másik része a 132-es megyei úttal párhuzamosan haladó 1,7 kilométer hosszú szakaszt érinti, amely a város Székelyudvarhely felőli bejáratánál lévő benzinkúttól halad dél felé az egykori vasgyárig; egy szakaszát a helyiek nyíri útként ismerik. Ezzel
A beruházás részeként mindkét utat kiszélesítik és lekövezik, ugyanakkor olyan stabil alapot építenek, hogy a későbbiekben egyszerűbb legyen azokat leaszfaltozni, ha sikerül újabb külsős forrásokat szerezni.
A projektek kivitelezését 2023 év végén kezdték el az utak kiszélesítésével, tavaly pedig kövezés és alapozási munkálatok zajlottak. Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere kifejtette, hogy
Utóbbi oka, hogy pénzeket kell átcsoportosítani a projekten belül elsősorban az északi részen lévő útszakaszra.
Fotó: Csató Andrea
Ott ugyanis betonsáncokat építenének, ugyanakkor betonozni szeretnék az útfelületet egy meredek részét, ahonnan a kövek folyamatosan legurulnak. A lentebbi útszakaszon is maradtak még el kisebb munkálatok.
Az elöljáró közölte, hogy idén mindenképp le kell zárják a beruházást.
A parajdi sóbánya katasztrófájáról, a távolsági buszjáratok működtetésének újragondolásáról, a megyei hulladékgazdálkodásról esett szó többek között a Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnökével való év végi beszélgetésen.
Még karácsony előtt átadják a forgalomnak a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
Pénzügyi bizonytalanságok és kormányzati megszorítások jellemezték Csíkszereda 2025-ös esztendejét, amelyet Korodi Attila polgármester az év utolsó rendes havi tanácsülésén értékelt pénteken.
Ünnepélyes díjátadón ismerte el Hargita megye tanácsa a megye három tűzoltóját és két kiváló sportolóját. Az ülés alatt költségvetésről, európai uniós projektekről és útépítésről is tárgyaltak a megye önkormányzati képviselői.
Évente 859 barnamedve kilövését tennék lehetővé Romániában az RMDSZ törvénytervezete. Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes sepsiszentgyörgyi látogatásán beszélt a medvekilövési kvóta megduplázását célzó javaslat részleteiről.
Jótékonysági futással és kosárlabdameccsel gyűjt adományokat az eltérő fejlődésű gyermekekért a Gyulafehérvári Caritas december 20–23. között Marosvásárhelyen és környékén. Futással vagy akár kerékpározással is csatlakozhat bárki az akcióhoz.
Cantus figuratus címmel tart előadóestet Laczkó Vass Róbert kolozsvári színművész Székely Norbert zongoraművész közreműködésével advent utolsó vasárnapján, december 21-én 18 órától a marosvásárhelyi Gecse utcai református templomban.
Aláírta pénteken Daniel David oktatási miniszter az új középiskolai tanterveket jóváhagyó rendeletet – közölte a szaktárca.
szóljon hozzá!