
500 méternyi földutat ástak fel az északi részen, ám azóta lehavazott, így leálltak a munkálatok
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
A mezőgazdasági területek megközelíthetőségének javítása, illetve a főbb útvonalak tehermentesítse a cél Szentegyházán, ahol 1,2 millió euróból újítanak fel közel tíz kilométernyi mezei utat. Van, ahol a havazás szabott gátat a munkának, máshol zajlik a kivitelezés.
2023. november 24., 21:152023. november 24., 21:15
Egymillió euróért pályázott sikeresen a szentegyházi önkormányzat az Európai Unió Vidéki Beruházások Ügynökségénél (AFIR) mezei utak felújítása érdekében – fejtette ki lapunknak Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere. Mint mondta, számukra ez nagy dolog, hiszen
– gyakorlatilag az előző pályázati ciklusban megmaradt pénzekért folyt a harc a részvevők között.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
A projekt két mezei út korszerűsítését tartalmazza, amelyek közül egyik a település nagyfalusi (északi) részétől a város adminisztratív határáig húzódik.
„Számos mezőgazdasági terület található a helyszínen, amelyeket jelenleg nem egyszerű munkagépekkel megközelíteni. Tudjuk, hogy a jó út az egyik legfontosabb tényező a gazdák számára” – magyarázta az elöljáró, megjegyezve, hogy egyelőre kövezett út építésére van lehetőségük.
A polgármester szerint itt nem csak mezőgazdasági területek válnak könnyen megközelíthetővé az építkezés befejeztével, de egy nagyon fontos elkerülő útjuk is lesz, amivel tehermentesíthetik település központját, pontosabban az azon áthaladó 132-es megyei utat.
Zajlanak a földmunkálatok benzinkút és az egykori vasgyár közötti részen
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
A tervek szerint ugyanis egyebek mellett átlagosan hét méteresre szélesítik a projektben érintett szakaszt, majd alapot építenek és lekövezik azt. Fontos cél a minőségi munka, hiszen így a későbbiekben egyszerűbb dolguk lesz, ha sikerül külsős forrásokat találni az aszfaltozás érdekében.
Lőrincz Csaba rámutatott, hogy a sikeres pályázást követően, mintegy 200 ezer eurós költségvetés-kiegészítést kértek még a projekt finanszírozása, ami pozitív elbírálást kapott, így
A procedúra során legjobb ajánlatot tevő vállalkozót még szeptemberben sikerült kiválasztani, velük egyéves kivitelezési szerződést írtak alá. „Tudom, hogy viszonylag szűk határidőt szabtunk a kivitelezésre, de el szeretnénk kerülni, hogy az infláció miatt lényegesen megnőjön a beruházás értéke” – magyarázta az elöljáró.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Októberben a támogatást nyújtó intézmény ismét ellenőrizte a projekt dokumentumait, majd késő ősszel jóváhagyták a kivitelezés megkezdését. Jó hír, hogy
Először a település északi részén kezdték el a munkálatokat, ám ott kisvártatva lehavazott, így abba is kellett hagyni az építkezést. Éppen ezért a vállalkozó a másik útszakaszon (a 132-es megyei utat elkerülő részen) kellett folytassa a munkát. Itt az út kiszélesítése és más földmunkálatok zajlanak.
„A kivitelezés csak akkor áll le, ha az időjárási viszonyok miatt már nem lehet dolgozni. Ez esetben jövő tavasszal folytatódik az építkezés” – jegyezte meg Lőrincz Csaba.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!