
Fotó: Szász Zsuzsi
Az udvarhelyi emberek változást akarnak – ezt a következtetést vonta le a székelyudvarhelyi RMDSZ, amely az elmúlt hetekben tucatnyi lakossági programismertetőt szervezett szerte a városban. Szakács-Paál István, az RMDSZ udvarhelyi polgármesterjelöltje és a 24 tanácsosjelölt több ezer emberrel találkozott ezeken a fórumokon, a lakosok pedig részletesen beszámoltak arról, hogy lakóövezetükben milyen nehézségekkel, problémákkal, bosszúságokkal néznek szembe nap mint nap.
2024. május 29., 16:152024. május 29., 16:15
Az emberekkel és az emberekért állította össze városújjáépítő programját a székelyudvarhelyi RMDSZ, amely az elmúlt hetekben városszerte tucatnyi programismertetőt szervezett, hogy a hosszú távú stratégiát személyesen mutassák be a lakosoknak. Szakács-Paál István, az RMDSZ székelyudvarhelyi polgármesterjelöltje számolt be az eddigi fórumokon szerzett tapasztalataikról. „Hálásak vagyunk az udvarhelyieknek, hogy ilyen szép számban eljöttek ezekre a bemutatókra.
– részletezte Szakács-Paál István.
Fotó: Szász Zsuzsi
Sokan a forgalommal és a közlekedéssel kapcsolatos problémákat emelték ki. Fiatal édesanyák panaszolták, hogy a tömbházból is alig tudnak kijönni babakocsival a kaotikusan parkoló autók miatt, és csak nagy nehézségek árán jutnak el a legközelebbi játszótérig. A nyugdíjasok azt mesélték: hiába van hétvégi vásár, és esténként őket is megcélzó kulturális programok a központban, ha ezekben a napszakokban már nem jár a busz, egyszerűen nem tudnak eljutni a lakónegyedekből ezekre a rendezvényekre. „A Tábor negyedi programismertetőn pedig egy nagyon bátor 12-13 éves fiú panaszolta el, hogy a barátaival nagyon szeretnének délutánonként a szabadban focizni, de a sportpálya siralmas állapotban van” – idézte fel a szövetség polgármesterjelöltje.
Az RMDSZ városi szervezete levonta a következtetést:
Változást akarnak azért, hogy a sofőröknek ne kelljen 3 év után is ugyanazt a gödröt kerülgetniük, hogy a városvezetés szóba álljon velük, és ne hagyja megválaszolatlanul a kéréseiket, hogy ne szűnjenek meg százasával munkahelyek – hogy Udvarhely a helyben toporgás helyett fel tudjon zárkózni más székelyföldi településekhez.
Fotó: Szász Zsuzsi
„Az udvarhelyi egy nagyszerű közösség, amely keményen dolgozik, összetartó, azonnal segít, ha kell, és minden erejével azon van, hogy megőrizze anyanyelvét, kultúráját, szokásait.
– hangsúlyozta Szakács-Paál István. Hogyan tudja ezt a méltányos és tisztességes bánásmódot garantálni az RMDSZ? Egyrészt úgy, hogy összetartó, felkészült csapattal vág neki a június 9-ei megmérettetésnek. Másrészt azzal, hogy hálózatba helyezi Udvarhelyet.
Ugyanakkor egy erős brüsszeli és kormányzati jelenlétnek köszönhetően, valamint az anyaország támogatását élvezve Székelyudvarhely példátlan évek elé nézhet.
Fotó: Szász Zsuzsi
Az udvarhelyi emberek egyetértenek azzal, hogy városunkban túl sok év telt el marakodással, belső konfliktusokkal, átláthatatlan érdekütközésekkel.
és azt, hogy a fókusz ismét átkerüljön a város fejlesztésére és a városlakók jóllétére.
Mivel az RMDSZ városújjáépítő programja az emberekkel és az emberekért készült, ezekre az igényekre és elvárásokra is megoldást és tervet kínál. Szakács-Paál István hangsúlyozta: nem elég megépíteni valamit, hiszen akkor még csak betonról, aszfaltról, falakról beszélünk. Amit létrehozunk, azt meg is kell tölteni élettel, vagyis mindent az emberekért kell létrehozni, csak akkor van értelme az építkezésnek.
(X – fizetett hirdetés)
Az RMDSZ megbízásából, AEP-azonosító: 23240001.
Comandat de UDMR, Cod AEP: 23240001.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.