
Úszásoktatás a Csíki Csobbanóban. Hasznos tevékenység a gyermekek számára
Fotó: Gecse Noémi
Jövőben lesz 10 éve, hogy útjára indult a kori-úszás program Csíkszeredában, amelynek hasznos mivoltát az idő is igazolta. Idén októbertől indul ismét a program az iskolások számára, a korábbi évektől eltérően azonban csak akkor tartják meg az oktatók az órát, ha a résztvevő osztályokból a gyermekek legalább fele jelen van.
2022. szeptember 29., 11:452022. szeptember 29., 11:45
2022. szeptember 29., 13:102022. szeptember 29., 13:10
Változtatásokkal ugyan, de idén is elindul a jól bevált kori-úszás program (azaz korcsolya- és úszásoktatás elemi iskolásoknak) Csíkszeredában: október elejétől a 0–2., illetve a 3–4. osztályos diákok számára. Mint Sógor Enikő alpolgármestertől megtudtuk, ami az eddigi évekhez képest változás, hogy
A szülői hozzájárulás a programhoz 100 lej egy évre, amely 24 alkalmat biztosít a Vákár Lajos Műjégpályán, valamint a Csíki Csobbanóban, attól függetlenül, hogy hány alkalmat vesz igénybe a diák. „A bérletet a városháza ügyfélközpontjának pénztárában lehet befizetni, két részletben: 50 lejt október 30-ig, a fennmaradó 50 lejt pedig február 1-jéig. A program április 30-ig tart, hétköznapokon 7.30 és 12.30 közötti időintervallumban” – sorolta a tudnivalókat az alpolgármester. Hozzátette:
László Károly, a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola igazgatója pozitívan értékelte a kori-úszás kezdeményezést, amelyet 2013-ban vezettek be a városban – az akkori polgármester, Ráduly Róbert Kálmán kezdeményezésére.
– foglalta össze az eddigi évek tapasztalatait a tanintézet vezetője. Hozzátette: az elmúlt években a járványidőszakot leszámítva, egy nagyon jól bejáratott módon zajlott a program, amelyből a tanítók vették ki a legnagyobb részt, ráadásul a tananyagon kívül.
– magyarázta. Hozzátette: ugyanakkor azt is tapasztalták, hogy általában az év végére elveszítik a szülők a kitartásukat, és olyankor egyre többen maradoznak ki a programból. A változtatások szerint az ilyen esetekben, ha hiányzik a fele az osztálynak, akkor el fognak maradni az órák.
„Óriási lehetőség a gyermekeknek a szervezett kori-úszás program” – vélte egy csíkszeredai kétgyermekes anyuka. Szerinte azoknak a gyermekeknek is hasznos, akik már korábban megtanultak korcsolyázni vagy úszni.
– magyarázta. Kisebbik lánya a harmadik osztályt kezdte idén, a korcsolyázás után most már úszást fog tanulni.
„A program a szülők számára szimbolikus összegű, talán a felszerelések, főleg a korcsolya beszerzése lehet adott esetben megterhelő, azonban kaphatók állítható méretű modellek, amelyeket hosszabb ideig használhatja a gyermek, amire kinövi” – jegyezte meg. Úgy véli, összességében az iskolásoknak tetszik a program, legfőképpen a szülők, pedagógusok hozzáállásától függ, hogy kinek hogyan válik be.
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Romániában nincs gázolajhiány, a helyenként jelentkező ellátási zavarokért az üzemanyag-forgalmazók a felelősek, mivel nekik kell biztosítaniuk a megfelelő logisztikát és az időben történő szállítást.
szóljon hozzá!