
Hat vezető és több alacsonyabb beosztásban dolgozó alkalmazott is beadta felmondását a napokban a székelyudvarhelyi kórházban
Fotó: Barabás Ákos
Néhány nap alatt hat, vezető beosztásban dolgozó alkalmazott mondott fel a székelyudvarhelyi kórházban, és alacsonyabb beosztásban dolgozók is hasonlóan tettek. Szakács-Paál István polgármester válsággyűlést hívott össze a helyzet rendezéséért.
2024. december 04., 13:162024. december 04., 13:16
2024. december 04., 14:032024. december 04., 14:03
„Az elmúlt időszakban a Székelyudvarhelyi Városi Kórház hat vezető beosztásban levő munkatársa nyújtotta be felmondását az intézmény főigazgatójánál. A helyzet kivizsgálását elkezdtem, ezzel kapcsolatban holnap válsággyűlést is tartok az érintettek bevonásával. A város legnagyobb intézményénél kialakult helyzet további alakulásáról a holnapi megbeszélés után részletesen is be fogok számolni” – tette közzé Facebook-oldalán szerdán délelőtt Székelyudvarhely polgármestere.
Igazgatók adták be felmondásukat a városi kórházban, ez az elmúlt napokban történt – közölte megkeresésünkre Szakács-Paál István, de a válság okáról nem kívánt nyilatkozni a csütörtöki sajtótájékoztatóig.
– ennyik közölt a helyzetről, továbbá azt, hogy csütörtökön akár konkrét döntések bejelentésére is sor kerülhet. Kérdésünkre válaszolva azt viszont elmondta, hogy a kialakult helyzet nem veszélyezteti a betegellátást a kórházban.
Fotó: Barabás Ákos
Az igazgatókon kívül több, alacsonyabb beosztásban dolgozó alkalmazott is beadta felmondását a városi kórházban – erősítette meg érdeklődésünkre Zörgő Noémi, a kórház szóvivője.
– részletezte a helyzetet. „A páciensek ebből a helyzetből nem kellene érezzenek semmit és meggyőződésem, hogy nem is fognak érezni semmit” – fogalmazott Zörgő Noémi.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
szóljon hozzá!